• Lekcje biblioteczne

Dzieki uprzejmości Ksiegarni Ateny w Kamiennej Górze, do szkolnej biblioteki w Marciszowie, zawitała Kicia Kocia. Od razu się zadomowiła, a już po chwili, wyruszyła do obecnych i przyszłych czytelnikow.
          Kicia Kocia jest bohaterką książeczek autorstwa Anity Głowińskiej, stworzonych z myślą o najmłodszych.

Seria książeczek o Kici Koci opowiada o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Kicia uwielbia podróżować, poznawać świat, uczy się także, jak postępować w codziennym życiu.

Spotkaniom z Kicią Kocią, towarzyszyła dobra zabawa połączona z tańcem, śpiewem, mnóstwem rozdanych uścisków i przybijanych piątek. Najmłodsi pasjonaci i czytelnicy mogli się z nią przytulić i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

#############################################################

Pisanie listów pomału odchodzi do lamusa,

wyparte przez pocztę elektroniczną i telefony.

Papeterię trudno znaleźć w sklepie, a dla młodzieży to słowo jest zupełnie nieznane. Dziś – wspominamy tylko, jak kiedyś wyglądały listy.

Nasi uczniowie postanowili to zmienić, wysyłając taką wiadomość, do bliskiej osoby.