AKTUALNOŚCI

          • Klasy 1-3 uroczyście zakończyły rok szkolny.

          • Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i pięknych wspomnień. Klasy 1-3 uroczyście zakończyły rok szkolny.

            Szczególnym momentem było pożegnanie uczniów klas trzecich, którzy żegnając się z nauczycielami, koleżankami i kolegami, zamknęli ważny etap swojej szkolnej drogi. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, dziecięcą radość, ciekawość świata i niezliczone piękne chwile. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

            Podczas uroczystości wręczono również nagrody dla Wzorowych Uczniów – gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy, aby zapał do nauki i rozwijania swoich pasji towarzyszył Wam każdego dnia.

            Bo przecież... „To nie koniec, to początek drogi...”. Niech te słowa prowadzą naszych trzecioklasistów ku nowym wyzwaniom i marzeniom.

            Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, bezpiecznych i pełnych słońca wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

          • Podsumowanie akcji " Podaruj drugie życie okularom"

          •  

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję charytatywną dla dzieci i doroslych z Afryki „Podaruj drugie życie okularom”.

            Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych darczyńców udało się zebrać aż 154 pary okularów, w tym:

            111 par okularów korekcyjnych,

            40 par okularów przeciwsłonecznych.

            Każda przekazana para okularów to realna pomoc dla osób, które dzięki nim będą mogły lepiej widzieć, uczyć się, pracować i funkcjonować na co dzień.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie, życzliwość i wielkie serce. Wasza hojność sprawi, że zebrane okulary otrzymają drugie życie i trafią do osób, które naprawdę ich potrzebują.

          • ZROBIONE NA SZYDEŁKU

          • Uczennice klas drugich i trzecich zorganizowały wystawę prac wykonanych na szydelku. Na zajęciach "Zręczne ręce" od lutego uczyły się cierpliwie i doskonaliły swoje umiejętności. Efekt to wiele ciekawych prac: kwiatki, maskotki, chusty, torebki...Brawo!

          • Projekt ZUS

          • Uczniowie wzięli udział w projekcie dotyczącym ZUS, dzięki któremu poznali podstawowe zasady ubezpieczeń społecznych, rolę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz znaczenie odpowiedzialnego planowania swojej przyszłości.

            Była to cenna lekcja praktycznej wiedzy, która z pewnością przyda się im w dorosłym życiu.

          • Czytanie na Polanie w naszej szkole!

          •  

            Nasza szkoła z radością wzięła udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie” – Edycja 2026.

            Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, cała społeczność szkolna przeniosła się na zieloną trawę, by wspólnie odkrywać świat książek. Uczniowie i nauczyciele udowodnili, że czytać można wszędzie – wystarczy dobra książka, odrobina słońca i chęć do wspólnego spędzania czasu.

            To było wyjątkowe wydarzenie, które połączyło miłość do czytania z bliskością natury. Wspólna lektura na świeżym powietrzu dostarczyła wielu pozytywnych emocji, chwil relaksu i inspiracji do sięgania po kolejne książki.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział oraz za stworzenie wspaniałej atmosfery!

            #CzytanieNaPolanie #PromujemyCzytelnictwo #CzytanieŁączy

          • „Zielony zakątek”

          • **„Szkolne inicjatywy dla Dobrego Klimatu” – podsumowanie projektu**

            W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła z sukcesem uczestniczyła w projekcie **„Szkolne inicjatywy dla Dobrego Klimatu”**, którego celem było zwiększanie świadomości ekologicznej uczniów oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska lokalnego.

            Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało nam się pozyskać **grant w wysokości 4 000 zł** na realizację zielono-niebieskiej inicjatywy w otoczeniu szkoły.

            Prace rozpoczęły się od szkolenia koordynatorów projektu oraz warsztatów ekologicznych dla uczniów klasy 4b prowadzonych przez przedstawiciela Fundacji. Zdobyta wiedza i wspólne planowanie pozwoliły wybrać miejsce realizacji przedsięwzięcia – teren wokół szkolnej lipy.

            W ramach projektu wytyczono ścieżkę prowadzącą do lipy i wokół niej, wysypano ją ozdobnymi kamyczkami, przygotowano teren pod nasadzenia oraz posadzono liczne rośliny ozdobne. Za drzewem powstał szpaler hortensji i traw ozdobnych, a dzięki wsparciu Pana Daniela Gajewskiego ustawiono wygodne ławki.

            Powstała przestrzeń sprzyjająca odpoczynkowi, obserwacji przyrody oraz prowadzeniu zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu.

            W realizację przedsięwzięcia aktywnie zaangażowali się uczniowie klasy 4b, wolontariusze oraz opiekunki projektu. Dzięki ich pracy, pomysłowości i zaangażowaniu udało się stworzyć wyjątkowe miejsce, które już dziś służy całej społeczności szkolnej.

            To jednak nie koniec działań! Jesienią planowane są kolejne, tym razem, drobne działania w tym miejscu, ale o tym napiszemy w odpowiednim czasie.

            **„Zielony zakątek ” stanie się naszą klasą pod chmurką – miejscem nauki, odpoczynku, integracji i kontaktu z naturą.**

            Zwracamy się jednocześnie z prośbą do wszystkich uczniów o dbanie o to wyjątkowe miejsce. Szanujmy posadzone rośliny, utrzymujmy porządek i korzystajmy z tej przestrzeni odpowiedzialnie, aby mogła służyć nam jak najdłużej.

            Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły realizację projektu. Razem pokazaliśmy, że wspólne działania mogą realnie zmieniać otoczenie na lepsze!

            #SzkolneInicjatywyDlaDobregoKlimatu #DobryKlimat #Klasa4b #EdukacjaEkologiczna #ZakątekJanaKochanowskiego #KlasaPodChmurką

          • Podsumowanie konkursu „Systematycznie oszczędzam”

          •  

            Konkurs „Systematycznie oszczędzam” miał na celu promowanie nawyku regularnego oszczędzania. W konkursie wyróżniły się dwie dziewczynki, które przez cały okres jego trwania systematycznie wpłacały oszczędności na swoje książeczki oszczędnościowe.

            Serdecznie gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności oszczędzania oraz realizacji swoich marzeń dzięki zgromadzonym środkom.

          • Konkursu w ramach programu SKO „Eko Skarbonka"

          •  

            Konkurs „Eko Skarbonka” był świetną okazją do promowania ekologicznych postaw i rozwijania kreatywności uczestników. Zadaniem było wykonanie skarbonek z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Uczestnicy naprawdę się postarali — wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem i dużą świadomością ekologiczną, tworząc ciekawe prace z wykorzystaniem m.in. plastikowych butelek, puszek, kartonów i innych materiałów wtórnych.

            Do konkursu wpłynęło wiele interesujących projektów, które oceniano pod kątem estetyki, funkcjonalności, kreatywności oraz wykorzystania materiałów ekologicznych. Jury miało niełatwe zadanie, bo wszystkie prace prezentowały wysoki poziom i naprawdę fajne pomysły.

            Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy laureatom.

          • „Pagórki Literaturki”

          • Nie codziennie można posłuchać opowiadań napisanych przez swoich szkolnych kolegów i koleżanki!

            Tym razem taką okazję mieli nasi młodsi uczniowie, którym swoje teksty przeczytali:

            Julia Kuczma,

            Antonina Konopka,

            Lena Lipień

            Aleksander Kowalski

            – laureaci projektu „Pagórki Literaturki” oraz konkursu literackiego organizowanego przez Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” we współpracy ze Sławkiem Gortychem.

            Spotkania pokazały, że w naszej szkole nie brakuje młodych ludzi z głową pełną pomysłów i talentem do tworzenia niezwykłych historii. Było trochę tajemnic, trochę emocji i przede wszystkim dużo inspiracji do sięgania po książki – a może nawet do napisania własnej!

            Dziękujemy naszym młodym pisarzom za odwagę, kreatywność i chęć podzielenia się swoją twórczością. Kto wie, może właśnie byliśmy świadkami pierwszych kroków przyszłych autorów bestsellerów?

          • „Chwila, w której zatrzymał się świat”

          •  

            Prace wykonane przez uczestników naszego wiosennego konkursu fotograficznego „Chwila, w której zatrzymał się świat” znalazły swoje miejsce na szkolnym korytarzu.

            Dzięki temu możemy podziwiać wyjątkowe kadry, zatrzymane emocje i piękno dostrzeżone oczami naszych uczniów.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i podzielenie się swoim spojrzeniem na świat.

            Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów konkursu – Radnych Gminy, dzięki którym mogliśmy przygotować nagrody dla uczestników:

            Pani Angeliki Iwańskiej

            Pana Łukasza Ledera

            Pana Andrzeja Kipra

            Pana Krzysztofa Jędrzejewskiego

            Pana Krystiana Sekuły

            Pana Pawła Kubiaka

            Pani Katarzyny Czapli

            Pana Rafała Kuchni

            Dziękujemy za wsparcie i życzliwość okazywaną naszej szkolnej społeczności.

          • Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego

          • Dziś (23.06.2026) w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe pożegnanie Starszaków oraz uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego.

            To był dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i pięknych wspomnień. Dziękujemy naszym Starszakom za wspólnie spędzone lata, niezliczone chwile radości oraz codzienne odkrywanie świata. Jesteśmy dumni z tego, jak wiele osiągnęliście i jak wspaniale jesteście przygotowani do rozpoczęcia nowej przygody w szkole.

            Na nowej drodze życzymy Wam, abyście zawsze wierzyli w siebie i swoje możliwości, nie bali się zadawać pytań oraz z ciekawością odkrywali świat. Pamiętajcie, że wielkie rzeczy zaczynają się od małych kroków, a każdy sukces jest efektem odwagi, wytrwałości i marzeń.

            Życzymy Wam powodzenia, wielu sukcesów, nowych przyjaźni i spełnienia marzeń. Niech każdy dzień przynosi Wam radość i satysfakcję!

            Dziękujemy również Rodzicom za zaufanie, współpracę i wspólne tworzenie przedszkolnej społeczności.

            Powodzenia, Kochane Starszaki! Będziemy za Wami tęsknić!

          • Konkurs Statystyczny

          • Sukces naszych uczniów w Powiatowym Wałbrzyskim Konkursie Statystycznym!

            22 czerwca 2026 r. podczas uroczystej gali finałowej podsumowano Powiatowy Wałbrzyski Konkurs Statystyczny.

            Konkurs miał charakter dwuetapowy. W etapie szkolnym uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu statystyki. Etap powiatowy wymagał zaprojektowania i przeprowadzenia własnego badania statystycznego oraz analizy i interpretacji uzyskanych wyników.

            Nasi uczniowie osiągnęli znakomite rezultaty:

            II miejsce – Grzegorz Jucewicz i Jakub Piotrowski,

            III miejsce – Dominika Pawlikowska.

            Serdecznie gratulujemy laureatom, którzy wykazali się dociekliwością badawczą, umiejętnością analizy danych oraz kreatywnym podejściem do realizacji projektu. Życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich pasji!

            Brawo!

          • „Szkolne info”!

          • Już jest! Ukazał się ostatni przed wakacjami numer naszej gazetki szkolnej „Szkolne info”!

            W tym wydaniu redakcja przygotowała dla Was:

            propozycje książek na wakacyjne dni,

            ciekawe miejsca w Polsce, które warto odwiedzić, przepis na orzeźwiającą lemoniadę,

            wakacyjne bingo,

            oraz kolorowankę na letnie chwile relaksu.

            Przez cały rok szkolny nad przygotowaniem gazetki pracowali:

            Katarzyna Figura – klasa 4a

            Nikola Grząska – klasa 4a

            Oliwia Kuczma – klasa 4b

            Lena Jóźwiak – klasa 4b

            Lena Pauś – klasa 4b

            Alan Sucholaski – klasa 4b

            Maja Bochenek – klasa 5b

            Nadia Szkop – klasa 5b

            Laura Kozioł – klasa 6a

            Lena Lipień – klasa 6a

            Lena Turek – klasa 6a

            Hanna Kościelniak – klasa 6a

            Antonina Konopka – klasa 6b

            Nikola Wicher – klasa 6b

            W ostatnim czasie do zespołu dołączyła również:

            Marlena Siudak – klasa 5b

            Bardzo cieszymy się, że redakcja się powiększa, ponieważ pracy przy tworzeniu gazetki jest naprawdę dużo!

            Dziękuję wszystkim młodym redaktorom za zaangażowanie, kreatywność i systematyczną pracę przez cały rok szkolny.

            Redakcja życzy miłej lektury oraz wspaniałych, bezpiecznych wakacji!

          • Za nami kolejna lekcja w ramach programu SKO

          •  

            Uczniowie uczestniczyli w lekcji online poświęconej edukacji finansowej. Podczas zajęć dowiedzieli się jak:

            -rozsądnie gospodarować pieniędzmi,

            -odróżniać potrzeby od zachcianek,

            -planować wydatki, aby lepiej kontrolować swój budżet,

            -poznali również znaczenie regularnego oszczędzania,

            -przekonali się, że nawet niewielkie, systematycznie odkładane kwoty mogą przynieść wymierne efekty w przyszłości.

            Uczniowie zdobyli wiedzę na temat różnic między oszczędzaniem a inwestowaniem oraz poznali sposoby, dzięki którym pieniądze mogą „pracować” i pomnażać swoją wartość. Mimo że połączenie internetowe płatało nam figle, uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli lekcję i aktywnie śledzili prezentowane treści.

            Zajęcia były cenną okazją do rozwijania kompetencji finansowych oraz kształtowania odpowiedzialnych postaw związanych z zarządzaniem pieniędzmi.

          • Konkurs „Deutsch kreativ- lapbook tematyczny” rozstrzygnięty!

          •  

            Za nami konkursu języka niemieckiego „Deutsch kreativ”. Wzięło w nim udział 16 uczestników. Zadaniem uczestników było przygotowanie tematycznego lapbooka w języku niemieckim.

            Komisja konkursowa oceniała prace pod względem pomysłowości, estetyki wykonania oraz spełnienia wymogu odpowiedniej liczby wyrazów w języku niemieckim. Lapbooki prezentowały wysoki poziom zaangażowania, kreatywności i staranności.

            Spośród wszystkich uczestników wyłoniono 5 laureatów, którzy zostali nagrodzeni za swoje wyjątkowe prace.

            Angelika Trynkiewicz- klasa 4a

            Oliwia Kuczma- klasa 4b

            Maja Bodziony- klasa 5b

            Antonina Konopka- klasa 6b

            Julia Kuczma- klasa 6b

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przygotowanie ciekawych, kreatywnych prac.

          • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO OPERY WROCŁAWSKIEJ I PANORAMY RACŁAWICKIEJ

          • W dniu 8.06.2026 r. uczniowie kl. IV ,,a", VI ,,b" oraz VI ,,a" uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Pod hasłem  ,,Operowy Labirynt"  zwiedzili Operę Wrocławską.

            Z historią tego wyjątkowego miejsca zostali zapoznani przez przewodnika Opery.

            Kolejnym punktem zwiedzania była Panorama Racławicka, gdzie uczniowie zostali zapoznani z seansem oraz podziwiali wyjątkowe dzieło malarskie.

            Wycieczka była ciekawą lekcją muzyki, historii i kultury.

             

          • Na Zamku Książ

          • 2 czerwca klasy III a i III b udały się na wycieczkę do Wałbrzycha. Wędrując po pięknych komnatach zamku Książ, uczniowie poznali historię jego powstania, kolejnych właścicieli i jego tajemnice. Najsłynniejszą jego mieszkanką była piękna arystokratka, księżna Daisy. Zamek skrywa też tajemice z czasów II wojny światowej i projektu Riese. Pod zamkiem do dziś znajdują się kilometry wykutych w skale podziemnych tuneli. Uczniowie zwiedzili te podziemia oraz przepiękne tarasy wokół zamku.

            Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie zabytkowej Palmiarni, w której rosną przepiękne rośliny z całego świata.

            Zamek Książ to Perła Dolnego Śląska. Jego historia, architektura i malownicza lokalizacja robią niesamowite wrażenie. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, z pewnością poczuje jego niepowtarzalny urok. Polecamy!