Szanowni Rodzice!
Nadszedł czas, aby zapisać Państwa dzieci do pierwszej klasy oraz przedszkola...
Co prawda do września jeszcze daleka droga, ale ustawowo jest to pora na składanie wniosków
Szczegółowe informacje znajdują się pod poniższym linkiem.
Szanowni Rodzice!
Nadszedł czas, aby zapisać Państwa dzieci do pierwszej klasy oraz przedszkola...
Co prawda do września jeszcze daleka droga, ale ustawowo jest to pora na składanie wniosków
Szczegółowe informacje znajdują się pod poniższym linkiem.
Od Przedszkola do Seniora Pod tym hasłem kontynujemy współpracę z naszymi Seniorami z zaprzyjaźnionego Związku Emerytów i Rencistów w Marciszowie. Po raz kolejny chętnie przyjęli nasze zaproszenie i 12 stycznia spotkaliśmy się, aby wspólnie kolędować przy choince Bo, jak wiadomo, jednym ze zwyczajów świątecznych jest wspólne śpiewanie kolęd.
Dzieci pięknie przygotowane wystąpiły przed publicznością. Oklaskom nie było końca a i łezka zakręciła się w oku przybyłym gościom. Było to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu na nowe mogliśmy przeżyć magię niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia. Nawiązana współpraca z Seniorami to wspaniała lekcja nauki akceptowania i tolerancji wobec ludzi starszych oraz uczenia empatii w stosunku do drugiego człowieka.
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
W bieżącym roku szkolnym nasza Placówka bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”.
Organizatorami Programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA oraz Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., z siedzibą w Krakowie.
Program powstał w celu zachęcenia dzieci i młodzieży do właściwego pozbywania się zużytych baterii i telefonów, a tym samym kształtowania właściwych nawyków i postaw proekologicznych.
Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału zbiórce baterii oraz telefonów.
W szkole zostało wyznaczone miejsce ( na portierni u Pana Wojtka). Pierwsze kg już zostały wysłane
Liczymy na aktywny udział całej społeczności szkolnej i mamy nadzieję, że nasza Placówka będzie w gronie szkół wyróżnionych i nagrodzonych za dużą ilość zebranych odpadów, jakimi są stare telefony i zużyte baterie.
Jeśli ktoś posiada zużyte baterie lub telefony, a nie ma możliwości dostarczyć ich do szkoły, prosimy o kontakt z koordynatorem.
Kontakt:
Aldona Kołodziej- 665 373 143
W piątek, 27 stycznia, w naszej szkolnej bibliotece, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Klasa III "b", zaprezentowała się przed publicznością w ramach podziękowań za miłość, troskę i obecność swoich dziadków. Uczniowie przedstawili swój program artystyczny, który opierał się między innymi na świątecznych kolędach i pastorałkach. Wszyscy dziadkowie z dumą oglądali przedstawienie.
Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali od swoich wnuków, własnoręcznie wykonane laurki. O pyszny poczęstunek podczas spotkania, zadbali niezawodni rodzice. Dziękujemy!
Wiele pięknych prac plastycznych, wpłynęło na ogólnopolski konkurs ogłoszony przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kamiennej Górze. Celem przedsięwzięcia jest promocja pracy Strażaków - ratowników, ich pasji, zaangażowania i pomocy na rzecz innych osób.🔥🚒
Wszystkim gratulujemy. Wyniki etapu powiatowego ogłoszone zostaną już niebawem.🔥🚒
20 stycznia uczniowie klasy III a w ramach promocji czytelnictwa odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Marciszowie. Głównym celem spotkania było rozbudzanie i kształtowanie wrażliwości na słowo poetyckie i zachęcanie do czytania wierszy oraz popularyzacja poezji polskiej i jej twórców. Uczniowie czytali wiersze, szukali w nich rymów oraz określeń poetyckich. Następnie sami tworzyli rymy do wylosowanych wyrazów. Chętni uczniowie recytowali swoje ulubione wiersze. W klasie powstała galeria prac uczniów z ilustracjami do wierszy.
Dnia 20.01.2023 r. uczniowie kl. IV B zaprosili swoich Dziadków na spotkanie
z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnukowie przygotowali krótki program artystyczny, złożyli serdeczne życzenia i wręczyli drobne upominki, a następnie z kochanymi Gośćmi wspólnie spędzili czas na miłych rozmowach.
🚒KONKURS STRAŻACKI 🚒
Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, zaprasza wszystkie dzieci i młodzież, do wzięcia udziału w Plastycznym Ogólnopolskim Konkursie Strażackim.
Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnych w akcjach w ratowniczo – gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego, a także: ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej, historycznej, itp.
Prace wykonujemy dowolną metodą w formacie A3.
Termin dostarczenia pracy do wychowawcy lub bezpośrednio do biblioteki, to 20 stycznia 2023r.
Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie, dostępne są w szkolnej bibliotece.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie:)
By pełniej poczuć zimowy, przedświąteczny nastrój uczniowie naszej szkoły - klasy 5, 7 i 8 obejrzały w jeleniogórskim teatrze przedstawienie "Opowieść wigilijna".
Spektakl ten, z gatunku „teatru familijnego”, z muzyką i tańcami, dostarczył wiele wzruszeń i radości starszym i młodszym widzom.
Następnie klasy wraz z opiekunami udały się do jeleniogórskich restauracji - np. uczniowie kl. 8a i 8c odwiedziły "Kobe".
To był udany dzień!
16 grudnia uczniowie klas I - III wzięli udział w X POWIATOWYM TURNIEJU GIER I ZABAW "MIKOŁAJ NA SPORTOWO" O PUCHAR STAROSTY KAMIENNOGÓRSKIEGO. Po zacietej rywalizacji reprezentanci klas trzecich zajęli III miejsce; reprezentanci klas pierwszych i drugich - IV miejsce.
GRATULUJEMY!
Sudecka Zagroda Edukacyjna to nowoczesne, interaktywne centrum edukacji, w którym uczniowie poznali fascynującą przeszłość Ziemi. Mieści się w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, czyli w regionie Gór i Pogórza Kaczawskiego.
Uczniowie zobaczyli ruch kontynentów, poczuli jak trzęsie się ziemia, samodzielnie wywołali powódź, zajrzeli do wnętrza wulkanu, poznali fascynujący świat minerałów oraz przeprowadzili niesamowite eksperymenty.
W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej nauka to świetna zabawa!
2 grudnia, uczniowie uczestniczący w projekcie „Magia czytania”, wykonali przepiękny spektakl teatralny pt. ,,Świat Brzechwy”. Przedstawienie odbyło się w szkolnej bibliotece. Pokaz oparty był na wierszach i stanowił doskonały sposób na zapoznanie dzieci z pięknem polszczyzny i dziecięcymi emocjami. Celem spotkania była także popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, sprawdzenie w atrakcyjny sposób znajomości utworów poety, budzenie dziecięcej wyobraźni, promowanie zainteresowań czytelniczych oraz mobilizowanie do wypożyczania i czytania ciekawych książek.
Przedstawienie było połączeniem recytacji oraz śpiewu wierszy – począwszy od tych bardzo znanych jak ,,Samochwała, ,,Skarżypyta, ,,Leń” i tych mniej popularnych, jak np. „Stnoga” czy „Sowa”.
Spotkanie z twórczością Jana Brzechwy okazało się przyjemnym i pouczającym doświadczeniem.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
25 listopada uczniowie klas I - III bawili się na Zabawie andrzejkowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IIIa. Przedstawili historię zwyczajów i tradycji andrzejkowych oraz przytoczyli przysłowia zwiazane z andrzejkami. Następnie przeprowadzili wróżby; każdy mógł wywróżyć co go czeka w przyszłości, poznać imię sympatii oraz przepowiednie gwiezdnego horoskopu. Wszyscy bawili się przy ulubionych nagraniach, a w klasach był słodki poczęstunek.
Dzień Tolerancji w klasie III b, przebiegł pod hasłem: „Jesteśmy rycerzami XXI wieku”.
Był intensywny, ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń. Dzięki aktywnym działaniom tego dnia, znaleziona została odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy rycerzami XXI wieku oraz czy jesteśmy tolerancyjni. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wyobraźnią. Udowodnili, że są kreatywni, i że myślą nie tylko o sobie, ale też o innych. Dbają również o wizerunek szkoły i środowiska lokalnego.
Uczniowie wykonali plakaty na temat tolerancji, stworzyli kodeks rycerza oraz dekalog człowieka tolerancyjnego. Wsłuchując się w słowa piosenki Stanisława Soyki pt. „Tolerancja”, wykonali z odbitych dłoni drzewo, poświęcone wspomnianej tematyce.
Na zakończenie, cała klasa, wykonała układ taneczny do piosenki Majki Jeżowskiej – „Wszystkie dzieci nasze są”. Ten wspaniały dzień, na długo pozostanie w naszych pamięciach.
Przez lata wokół śniadań narosło wiele mitów. Czy powinniśmy spożywać je wcześnie rano, czy możemy odłożyć pierwszy posiłek na później? Co powinno znaleźć się na talerzu o poranku? Czy śniadanie możemy jeść w drodze do szkoły lub pracy albo nawet już w trakcie codziennych aktywności? A może w ogóle można z niego, bez konsekwencji, zrezygnować, bo wcale nie jest najważniejszym posiłkiem dnia?
8 listopada, zgodnie z naszą wieloletnią szkolną tradycją, obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania... I jednoznacznie może stwierdzić, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ to ono daje nam moc do działania. Bez niego czujemy się osłabieni i zmęczeni, a poranek wydaje się być znacznie trudniejszy niż mógłby być! Zjedzenie czegoś rano poprawia nam także nastrój i myślenie. Umilenie sobie początku dnia pysznym posiłkiem wydaje się być dobrym pomysłem, prawda?
Wtorkowe śniadanie dla całej szkoły i przedszkola przygotowały organizatorki oraz nasze wspaniałe mamy, którym ogromnie dziękujemy za pomoc
Było świeżo, pysznie i zdrowo.
A dzień później, czyli 9 listopada, na scenę wkroczyły owoce i warzywa, których zalet nikomu nie trzeba przedstawiać, bo ich moc znają wszyscy
Zapachy rozchodziły się po całej szkole, zachęcając do skonsumowania pysznych dobroci natury. Porcje owoców i warzyw lądowały w czeluściach naszych brzuszków, aby dodać energii i wprawić wszystkich w zdrowy nastrój Od maluchów do starszyzny- nikt nie wymigał się od witaminowych bomb.
Nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć, że nie możemy doczekać się przyszłego roku
Akcję zorganizowaliśmy dzięki finansowemu wsparciu GOPSu w Marciszowie. Dziękujemy
,,Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.''
Seneka Młodszy
Dumni z tego, że mamy swoją własną, wolną Ojczyznę oddaliśmy hołd naszym przodkom, którzy poświęcając własne życie walczyli o nasz kraj. O to, byśmy mogli zaśpiewać hymn Polski, stojąc z dumnie uniesioną głową- od przedszkolaka do ,,najstarszaka".
Klasa 7 ,,a" wraz z gościnnym udziałem ósmoklasistów, przypomniała, dlaczego 11 listopada to dla nas taka ważna data. Było patriotycznie i historycznie, poważnie i melodyjnie.
Było tak, jak być powinno- przypomnieliśmy sobie, że ,,spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość.(...)
Ono znaczy – bez strachu spać.
Ono znaczy – spokojnie się budzić,
kochać, śmiać się i pewnie trwać
– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi."
Uczniowie klas 8 wraz z opiekunami zwiedzali stolicę Saksonii Drezno - duże, barokowe miasto w Niemczech. Spacerowali po pięknym Starym Mieście podziwiając zabytki architektury, odwiedzili Muzeum Techniki, kościół Frauenkirche, ogrody kompleksu pałacowego Zwinger oraz promenadę nad rzeką Łabą. To był udany dzień pełen nowych doświadczeń.
Narodowy Instytut Leków koordynuje w Polsce działania tej kampanii w ramach realizacji
Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 finansowanego ze środków Ministra
Zdrowia.
W ramach zaakcentowania Dnia Jeża, który przypada na dzień 10 listopada, uczniowie naszej szkoły przygotowali wystąpienie dotyczące tej tematyki. Podczas prezentacji, zaproszeni goście (uczniowie kl. II B i III A), dowiedzieli się o zwyczajach jeży, miejscach występowania oraz zagrożeniach czyhających na te zwierzęta.
Warto obchodzić ten dzień, gdyż za kilka lat może już nie być po nich ani śladu. Każdego roku w Polsce ginie kilka tysięcy jeży. Dlatego tak ważne, aby nauczyć przyszłe pokolenia, jak można zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo tych niezwykłych kolczastych zwierzątek. Najlepszym sposobem jest nauka przez zabawę.
Wystąpienie poświęcone jeżom przygotowali uczniowie klas piątych - Anna Romanenko, Yuri Kuzma oraz Lena Lipień kl. III A. Uczniowie z Ukrainy, którzy w ciągu kilku miesięcy uczyli się języka polskiego, opanowali go w takim stopniu, że bez problemów przekazali informacje podczas prezentacji o jeżach.
Spotkanie zakończyły warsztaty, podczas których zaproszeni uczniowie wykonali prace plastyczne, które można podziwiać w szkolnej bibliotece.
Organizatorzy:
Anna Zdunek
Agnieszka Polska-Masełko
Udało nam się! ... Bo jakżeby mogło być inaczej, skoro zawsze możemy liczyć na Wasze zaangażowanie
Zakończyliśmy akcję HERBATKA DLA SENIORA z mega wynikiem
Skąd w ogóle taki pomysł? Dzięki naszym przedszkolakom z grupy O ,,b", które przystąpiły do międzynarodowego projektu ,,Magiczna moc bajek" i akurat ta akcja jest jednym z zadań do wykonania. Maluchy zaprosiły do współpracy rówieśników z przedszkola oraz starszyznę ze szkoły.
A czemu ma służyć?Poprzez akcję chcemy dążyć do integracji międzypokoleniowej, docenienia roli seniorów w społeczeństwie oraz kształtowania u dzieci postaw szacunku wobec osób starszych. Chcemy stawiać na wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.
Wspólnie umilmy seniorom zbliżające się jesienne i zimowe wieczory!
Dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie... Wasz odzew przerósł nasze oczekiwania.
Herbatki przekazaliśmy naszym seniorom ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów działających w Marciszowie.
Powered by aSc EduPage