ŚWIETLICA  SZKOLNA

" Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki."

/Glenn Doman/

ŚWIETLICA      smiley

Czynna jest od poniedziałku do piątku    smiley

w godzinach od 6.45 do 15.10     wink

Dyżury przy odjazdach autobusów szkolnych i kursowych w godzinach: 15.10 - 16.00  laugh

W naszej świetlicy na czas trwania zajęć szkolnych i pozaszkolnych zapewnia ona opiekę dzieciom, które dojeżdżają oraz tym, których rodzice pracują.

Dużo czasu przeznaczamy na zajęcia plastyczno-techniczne (lepienie  z plasteliny, malowanie farbami, kredkami, rękodzielnictwo) oraz zajęcia muzyczne, czytelnicze, sportowe, z pierwszej pomocy przedmedycznej… Uczniowie mają możliwość odpoczynku, zabawy oraz odrabiania zajęć domowych. Na przerwach zapewniamy komfortowe warunki do spożywania śniadania.

Uczniowie mają do dyspozycji atrakcyjne gry planszowe, klocki, piłkarzyki, zestaw audio-video oraz kącik wypoczynkowy. Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, spacerując po okolicy lub bawiąc się na placu zabaw i boisku szkolnym.

Nauczyciele pracujący w świetlicy organizują wiele ciekawych imprez dla dzieci, między innymi: czytanie literatury dziecięcej, wycieczki, udział w konkursach wewnętrznych i międzyszkolnych. Działa również u nas kółko pierwszej pomocy przedmedycznej.

W związku z tym, że w naszej szkole funkcjonuje Szkolna Kasa Oszczędności, prowadzone są zajęcia z bankowości i oszczędzania oraz organizowane są spotkania z przedstawicielami Banku PKO w Kamiennej Górze.

Nie jesteśmy również obojętni na los innych, dlatego chętnie i często bierzemy udział w różnorodnych akcjach charytatywnych na rzecz ludzi i zwierząt.

W naszej świetlicy panuje miła i przyjazna atmosfera

Sala wyposażona jest w odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb uczniów. Świetlica systematycznie wzbogacana jest w nowe gry, pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt do zajęć rekreacyjno-sportowych oraz materiały do zajęć plastycznych.

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej uczniom przed lub po zajęciach szkolnych i w czasie przerw oraz stworzenie im optymalnych warunków rozwoju.

Do zadań świetlicy należy w szczególności:

• stworzenie odpowiednich warunków do nauki i wypoczynku,
          • dbanie o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wychowanków,
          • rozwijanie ich zainteresowań i zamiłowań,
          • propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu,
          • kształtowanie postaw prospołecznych i patriotycznych,
          • wdrażanie zasad moralnego współżycia i współdziałania w grupie,
          • podnoszenie kultury życia codziennego,
          • niwelowanie trudności dydaktycznych (pomoc w odrabianiu zadań domowych),
          • rozwijanie umiejętności radzenia sobie z różnymi sytuacjami trudnymi, problemowymi.

Realizując swoje zadania świetlica współpracuje z rodzicami (opiekunami), nauczycielami wychowanków, specjalistami pracującymi w szkole, placówkami opiekuńczymi, kulturalnymi, profilaktyki i innymi wspomagającymi realizację zadań świetlicy.

W roku szkolnym 2023/2024 do świetlicy szkolnej

zapisanych jest 186 uczniów