• WITAMY WIOSNĘ !

• Tradycyjnie 21 marca uczniowie klas I - III  powitali pierwszy dzień wiosny.

Marzanny przygotowane przez klasy zostały przeniesione w barwnym korowodzie na boisko szkolne. Aby ostatecznie pożegnać zimę – i aby tradycji stało się zadość – zostały spalone. Następnie uczniowie uczestniczyli w wiosennym pokazie mody. Zaprezentowali ciekawe i kolorowe stroje według najnowszej wiosennej mody. Dobre humory dopisywały wszystkim. Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni.

Tego dnia odbył się w naszej szkole Pokaz ornitologiczny. Gościliśmy pana Jauba Bokisza oraz jego "Skrzydlatą Ferajnę" - sowy. Pan Jakub to pasjonat ptaków drapieżnych. Uczniowie mogli obserwować z bliska te przepiękne sowy i poznać wiel ciekawostek na ich temat.

• Dolnośląski Konkurs Recytatorski

• 15 marca nasze wspaniałe uczennice:

Lena Lipień

Julia Kuczma

Dominika Pawlikowska

Anna Dul

Lena Frydrych

Lena Pietryka

wzięły udział w powiatowych eliminacjach XXVII edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.

Zaprezentowały się cudownie i jesteśmy bardzo dumni z tak utalentowanej młodzieży

Jest nam również miło poinformować, że Lena Lipień zajęła drugie miejsce w kategorii młodszych uczestników, a Lena Pietryka otrzymała wyróżnienie w starszej kategorii.

Gratulujemy!

• Picture Dictionary

• 7 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, pt ."Picture Dictionary" dla klas 1-3. Spośród ponad 20 słowników obrazkowych wyłonionych zostało wielu zwycięzców. Pierwsze miejsca zdobyły Kaja Kołodziej oraz Klara Senderak z kl. Ia oraz Julia Koch i Oliwia Kuczma z kl. IIb, a także Jakub Fila z kl.IIIb.

Prace okazały się wspaniałe.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• 12 marca, w Krzeszowie, odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Jest nam niezmiernie miło, że najwyższe podium należy do uczniów naszej szkoły, członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Zaszczytne I miejsce zajęła Maja Płaszczyńska, II miejsce wywalczyła Anna Dul.

Braaaawooo!

Jak co roku, poziom eliminacji był bardzo wysoki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom podjęcia trudu przystapienia do tak wymagającego egzaminu.

Maja Płaszczyńska, która zdobyła I miejsce, zakwalifikowała się do kolejnego etapu - wojewódzkiego.

• Strażacki konkurs plastyczny

• Miło nam poinformować, że V miejsce w powiatowym etapie Strażackiego Konkursu "Zapobiegajmy pożarom", zdobyła nasza uczennica, Julia Kuczma. Gratulujemy:)

• "Lubimy czytać..."

• 5 marca, podsumowany został szkolny konkurs plastyczny, na "Dokończenie przeczytanej opowieści".

Z inicjatywy trzech uczennic klasy 4a: Leny Lipień, Laury Kozioł i Leny Turek, zrodził się projekt "Starsi czytają młodszym".

Uczennice w niewątpliwie aktorski sposób, przeczytały fragment opowieści, a następnie poprosiły dzieci o dokończenie jej w formie plastycznej.

Jury w wyżej wymienionym składzie, nagrodziło zwycięzców. Oto Oni:

I miejsce - Kaja Kołodziej

I miejsce - Aleksandra Piotrowska

I miejsce - Nela Lipień

II miejsce - Oliwier Janiszewski

II miejsce - Maja Bochenek

wyróżnienie - Mikołaj Piotrowski

wyróżnienie - Iga Skowrońska

wyróżnienie - Oliwia Kuczma

• Pierwsza pomoc krok po kroku.

• 4 marca, uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w bardzo ważnym spotkaniu, podczas którego omówiono stany zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.

Głównym celem przedsięwzięcia było zdobycie wiedzy i umiejętności uczniów należących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz uczniów przygotowujących się do konkursów z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Równie ważne było dla organizatorów to, aby dzieci i młodzież nauczyli się i potrafili zareagować na zdarzenia, które mogą się im przydarzyć każdego dnia.

Dziękujemy naszym wspaniałym gościom Karolinie Trojankowskiej - ratowniczce medycznej, Marcie Figurze - studentce pielęgniarstwa, Danielowi Szaracie - strażakowi OSP, pani Iwonie Sabat - która prowadzi w naszej szkole zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz opiekunom MDP Marciszów, pani Agnieszce Polskiej – Masełko i pani Annie Zdunek, za omówienie i praktyczne przećwiczenie tematów pierwszej pomocy.