• XII POWIATOWY PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ "POLSCY POECI DZIECIOM"

• 24 kwietnia laureaci Szkolnego konkursu recytatorskiego wspaniale reprezentowali naszą szkołę w XII Powiatowym Przeglądzie Poezji w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze.

Kaja Kołodziej z klasy Ia otrzymała tytuł laureatki konkursu. Wyróżnienia otrzymali: Stanisław Zajączkiewicz z klasy I b, Jessika Pawłowska z klasy II a oraz Franciszek Dziuba z klasy III a.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

GRATULUJEMY !

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia, mielismy przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawym spotkaniu, zorganizowanym przez bibliotekarzy gminnych.

Podczas zajęć, dzieci miały okazję poznać teatrzyk kamishibai, czyli technikę opowiadania i czytania, wywodzącą się z Japonii.

Uczestnicy wzięli także udział w proponowanych konkursach i zabawach.

W turnieju "znajomości lektur", najlepiej poradzili sobie Julia Janiszewska, Wojciech Rogala oraz Maja Płaszczyńska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i pomysłów, a organizatorom dziękujemy za tak miłe spotkanie.

• Chwyt Heimlicha powinien znać każdy!

• "Rękoczyn Heimlicha" - czym jest, jak go wykonywać i w jakich sytuacjach może się przydać?

17 kwietnia, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w bardzo ważnym spotkaniu. Były to zajęcia, podczas których dzieci uczyły się pomagać osobom dorosłym, oraz niemowlakom w sytuacji zagrażającej życiu jakim jest zadławienie.

Każdy z uczestników miał możliwość znalezienia się w sytuacji poszkodowanego oraz ratownika. „Głównym bohaterem” spotkania była kamizelka do ćwiczeń rękoczynu Heimlicha.

Manewr ten, potrafi uratować życie w przypadku, gdy w drogach oddechowych znalazło się ciało obce.

W przypadku zadławienia, przy niepodjętej pomocy przedmedycznej, poszkodowany może umrzeć w ciągu kilku minut. Dlatego każdy z nas powinien potrafić prawidłowo wykonywać rękoczyn Heimlicha.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej z Marciszowa za pouczające spotkanie.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DZIECIOM"

• 19 kwietnia odbył się Szkolny konkurs recytatorski pt. "Polscy poeci dzieciom". Wiersze recytowali uczniowie wyłonieni w klasowych konkursach; po trzech z każdej klasy.

Jury, złożone z nauczycieli Edukacji wczesnoszkolnej, po wysłuchaniu pięknych recytacji przyznało nastepujące miejsca:

Klasy pierwsze:

I miejsce - Kaja Kołodziej kl. I a

I miejsce - Stanisław Zajączkiewicz kl. I b

II miejsce - Julianna Krzywonos kl. I b

Klasy drugie:

I miejsce - Jessika Pawłowska kl. II a

II miejsce - Oliwia Kuczma kl. II b

III miejsce - Lena Jóźwiak kl. II b

Klasy trzecie:

I miejsce - Franciszek Dziuba kl. III b

II miejsce Aleksandra Piotrowska kl. III b

III miejsce Maja Bochenek kl. III b

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez dyrekcję szkoły.

Gratulujemy !

• KONKURS EKOSZTUKA PODARUJ ODPADOM DRUGIE ŻYCIE! dla uczniów klas I - III

• 12 kwietnia odbyła się wystawa prac wykonanych na konkurs ogloszony przez SuperKid. Uczniowie  klas I - III wykonali 20 pomysłowych i ciekawych prac. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przedmiotu dekoracyjnego lub użytkowego przy wykorzystaniu różnorodnych odpadów (starych gazet, plastikowych butelek, słoików, kapsli itd.). Praca mogła mieć dowolną formę: przestrzenną lub płaską.

• Starsi - Młodszym🦄

• 04.04.2024r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Starsi czytają młodszym". Tym razem przed uczniami klas I - III zaprezentowali się Lena Lipień, Nikola Wierszak oraz Maksymilian Samulewski.

Aktorzy, w pięknych teatralnych strojach, przeczytali fragment książki "To właśnie szczęście!".

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.