• KONKURS STRAŻACKI🚒

• Wiele pięknych prac wpłynęło na  Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, ogłoszony przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kamiennej Górze. Celem przedsięwzięcia jest promocja pracy strażaków - ratowników, ich pasji, zaangażowania i pomocy na rzecz innych osób.🔥🚒

Wszystkim gratulujemy. Wyniki etapu powiatowego ogłoszone zostaną już niebawem.🔥🚒

• ANDRZEJKI😻

• Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Uczniowie naszej szkoły także wzięli udział w takiej zabawie.  Przyczynił się do tego Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami, a nieocenioną pomocą byli przedstawiciele Rady Rodziców.

Radości oraz uśmiechów było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną zabawę…. za rok:)

• Czym są prawa dziecka?

• 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych.

"Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym,

że dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały.

Dlatego ludzie uczeni, którym za to należą się brawa,

chcąc wielu dzieci los odmienić, stworzyli dla Was mądre prawa.

Więc je na co dzień i od święta – spróbujcie dobrze zapamiętać!"

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada, po raz kolejny, obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W tym dniu chcieliśmy zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i wspólnej zabawy. Również dorośli popisywali się przed uczniami znajomością trudnych przypadków mnożenia. Do wspólnej zabawy organizatorzy zachęcili uczniów klas 0-8 oraz wszystkich pracowników szkoły. Były malowanki, łamigłówki i działania na mnożenie. W konkursie na poprawne i szybkie rozwiązanie działań na mnożenie 22 uczniów z klas 4-8 otrzymało tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia, słodki upominek oraz bardzo dobrą ocenę z matematyki. Każda klasa wykonała plakat promujący obchody ŚDTM. Na podsumowaniu dla każdego było coś slodkiego. Za nami kolejny, fajnie spędzony dzień w naszej szkole.

"Opowiedz nam moja ojczyzno

Jak matka dzieciom ciekawym

O latach znaczonych blizną

Na wiekach chwały i sławy

O wojach Mieszka nam powiedz

O słupach nad odrą stawianych

Niech niesie twoją opowieść

Wiatr halny i morskie szkwały

Matczynej ucz nas miłości

Jak ojciec w życie wprowadzaj

Nie żałuj serdecznej troski

Za trudy szczodrze nagradzaj

Biel śniegu i żar czerwieni

I orły dumne piastowskie

To wieczne symbole tej ziemi

Najmilszej sercu bo polskiej

Wytłumacz nam tak jak umiesz

Skąd czerwień i biel sztandarów

Niech ludzie żyją tu w dumie

Że taki wydał ich naród

Daj swoim synom żołnierzom

Ten kwiat jak kiedyś kęs chleba

To oni od wieków strzegą

Tej ziemi i tego nieba

Matczynej ucz nas miłości

Jak ojciec w życie wprowadzaj

Nie żałuj serdecznej troski

Za trudy szczodrze nagradzaj

Biel śniegu i żar czerwieni

I orły dumne piastowskie

Opowiedz nam moja ojczyzno (...)

Jak w bliską wejdziemy przyszłość

A co oddamy historii

A jeśli wielka historia

I dla nas ma trochę miejsca

Bądź z wiernych mi najwierniejszą

I mnie weź sobie do serca..."

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 7.11.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek.

Była to świetna okazja aby przypomnieć dzieciom ulubione i znane historie. Baśnie i bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, nie tylko rozweselają i bawią, ale też wychowują i uczą.

Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale także zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną.

To bajki uczą bowiem odpowiednich postaw, odróżniania dobra od zła, empatii i niesienia pomocy innym.

Podczas bibliotecznych podchodów uczniowie odnajdywali list, który zawierał dalsze wskazówki, dzięki którym dzieci miały możliwość wykonywania wielu ciekawych zadań.

Uczestnicy spotkania odgadywali m.in. tytuły bajek słysząc jej fragment czy wskazywali bohatera bajki widząc jego atrybut.

To było bardzo miłe spotkanie.