• Uroczyste ślubowanie👩‍🚒🚒

• W sobotę, 24 lutego, w Świetlicy Wiejskiej w Marciszowie, odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której 25 uczniów naszej szkoły, złożyło ślubowanie na sztandar OSP.

Młodzi druhowie należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Marciszowie.

• Promujemy czytelnictwo📚

• Dziś (23 luty), z inicjatywy trzech czytelniczek, miała miejsce inauguracja szkolnego projektu "Starsi czytają młodszym". Zaczęliśmy od przeczytania fragmentu książeczki „Bajki o zwierzętach” – Kto siedzi w trawie?📚

Podczas spotkań w klasach, głoszony został także konkurs plastyczny na "Dokończenie czytanego opowiadania”. Prace, wykonane dowolną techniką, można przynosić do 1 marca, do biblioteki szkolnej. Najpiękniejsze z nich zostaną nagrodzone niespodziankami.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

• Szkolny etap konkursu recytatorskiego "Pegazik 2024"

• 14 lutego 2024 roku odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Pegazik 2024". Po eliminacjach klasowych, do tego etapu konkursu, przystąpiło 26 uczniów z klas IV-VIII.

Uczniowie występowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi (kl. IV-VI) i starsi (VII-VIII). Grupa młodsza recytowała wybrany przez siebie wiersz, uczniowie z grupy starszej - wiersz i fragment prozy.

Wszyscy recytatorzy oceniani byli w następujących kryteriach:

• dobór repertuaru,

• interpretacja utworu,

• kultura słowa,

• ogólne wrażenie artystyczne.

Jury wyłoniło następujących uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na gminnym etapie konkursu:

Uczniowie młodsi:

• Lena Lipień kl. IV A, pierwsze miejsce

• Laura Kozioł kl. IV A, drugie miejsce

• Dominika Pawlikowska kl. V B, drugie miejsce

• Aleksander Kowalski kl. IV B, trzecie miejsce

• Julia Kuczma kl. IV B, wyróżnienie

• Milena Gucwa kl. V A, wyróżnienie

• Julia Janiszewska kl. V A, wyróżnienie

• Lena Leder kl. V A, wyróżnienie

• Julia Siudak kl. V A, wyróżnienie

• Krystian Ozór kl. VI B, wyróżnienie

• Maja Polak kl. VI B, wyróżnienie

Uczniowie starsi:

• Lena Frydrych kl. VIII A, pierwsze miejsce

• Lena Pietryka kl. VIII A, drugie miejsce

• Lena Pisarek kl. VIII A, drugie miejsce

• Anna Dul kl. VII A, trzecie miejsce

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na gminnym etapie konkursu.

Organzatorzy:

Agnieszka Polska-Masełko

Marta Chęcińska

Anna Zdunek

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• 6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To święto obchodzone jest w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym dniu w sposób szczególny zwracamy uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Odpowiedzialne korzystanie z Internetu to kwestia ważna dla wszystkich. Media cyfrowe są obecne w naszym życiu na każdym kroku i mogą mieć znaczący wpływ na nasze relacje, zdrowie i rozwój. Dlatego warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu:

• Bądź świadomy zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu.
            • Ogranicz czas spędzany w sieci.
            • Nie udostępniaj swoich danych osobowych osobom nieznajomym.
            • Bądź ostrożny w kontaktach z innymi internautami.
            • Nie publikuj w sieci treści, które mogłyby kogoś skrzywdzić.

Dzień Bezpiecznego Internetu to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o tych zasadach i zastanowić się nad swoim sposobem korzystania z Internetu. Po więcej informacji zapraszamy do lektury serii poradników poświęconych świadomemu i odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu i mediów cyfrowych w rodzinie: