SKO

        • AKTUALNOŚCI

        •  

           

          ✨️Wiosenny SKO rozstrzygnięty!✨️

           

          Na konkurs wpłynęło aż 27 prac uczniów z klas 1–5. Wszystkie były bardzo pomysłowe i starannie wykonane, dlatego komisja miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.

           

          Ostatecznie postanowiono nagrodzić wszystkich uczestników – każdy został laureatem konkursu! 🎉

           

          Prace zostały wywieszone na oknach w naszym akwarium. Zapraszamy do galerii.

           

                                                                                                                                                       

                                             

                             

                

           

           

           

           

          Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

          .............................................................................................................................................................

          Cyberbezpieczeństwo

           

          22 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu online na platformie MS Teams z Pauliną Krakowską, ekspertką ds. cyberbezpieczeństwa w PKO Banku Polskim. Lekcja ta została zorganizowana w ramach programu SKO realizowanego przez PKO Bank Polski.

           

          Spotkanie było bardzo ciekawe, a przede wszystkim użyteczne. Uczniowie poznali:


          • zasady bezpiecznego korzystania z kont w grach online


          • najczęstsze zagrożenia (kradzieże kont, wyłudzenia danych, fałszywe aplikacje)


          • bezpieczne podejście do skinów, walut i zakupów w grach


          • gry, które nie zawsze są tym, czym się wydają – czyli jak rozpoznać niebezpieczne
          mechanizmy

           

           

           

           

           

          .......................................................................................................................................................

          Bezpieczne korzystanie z nowych technologii - AI i cyberbezpieczeństwo

           

           
           
           
           
           

          Dziś wzięliśmy udział w lekcji online zorganizowanej przez PKO Bank Polski w ramach programu SKO.

           

          Spotkanie odbyło się ze specjalistą ds.cyberbezpieczeństwa pracującym w banku.

           

          Temat dzisiejszego spotkania to: Bezpieczne korzystanie z nowych technologii – AI i cyberbezpieczeństwo.

           

          Uczniowie klas 4 i 5 mieli okazję zapoznać się z następującymi zagadnieniami:

          • jakie dane można wpisywać do AI, a jakie nie
          • jak chronić swoje sane i prywatnośc w internecie
          • czym są tzw. halucynacje AI i jak je rozpoznawać
          • dlaczego AI jest świetnym asystentem, ale wymaga kontroli człowieka
          • jak odróżnić fałszywe konto

          Było to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie, z którego uczniowie mogli wynieść praktyczne wskazówki oraz ciekawe pomysły.