• Wejdź i zobacz...

• W tym folderze zamieszczamy wszystkie

ciekawe akcje szkolne, międzyszkolne i ogólnopolskie,

do których włączają się uczniowie naszej szkoły.

Zobaczcie samiyes

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

I POZDROWIEŃ

,,Życzliwość jest pragnieniem

szczęścia drugich."

T. Pesch

W dniu 23 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klasy 7 ,,b" wykonali

,,DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI"

z okazji przypadającego w miesiącu listopadzie Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Znajdowały się na nim cytaty
          w sercach nawiązujące do tego dnia, które uczniowie poddali pod dyskusję. To był piękny dzień refleksji nad tym, że tak naprawdę ŁATWO BYĆ ŻYCZLIWYM!!! Wystarczy choć troszkę dobrych chęci i pozytywnych myśli:).

OGÓLNOPOLSKA AKCJA

,,KARTKA DLA RODAKA ''

,,Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka,

ale dlatego, że własna."

Seneka Młodszy

W roku szkolnym 2021/22 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w AKCJĘ ,,KARTKA DLA RODAKA." Wykonali piękne bożonarodzeniowe kartki świąteczne, które zostały wysłane do ,,Fundacji dla Rodaka", a stamtąd dotrą do naszych Rodaków mieszkających poza granicami swojej Ojczyzny.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA

,,KARTKA DLA RODAKA"

2019/2020

,,Śpiewa Ci obcy wiatr, zachwyca piękny świat, a serce tęskni.

Bo gdzieś daleko stąd został rodzinny dom, tam jest najpiękniej.

Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty: stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki.

Pod polskim niebem w szczerym polu wyrosły

Ojczyste kwiaty, w ich zapachu, urodzie jest POLSKA".

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Marciszowie: Milena Wójcik z kl. V ,,a", Marek Filip z kl. V ,,a", Maja Janiszewska kl. V ,,b", Amelia Pawlikowska kl. V ,,b", Angelika Jagiełła kl. V ,,b", Nikola Rakoczy kl. V ,,b",  Piotr Tobiasz kl. V ,,a", Milena Kunicka  kl. IV ,,a", Lena Pisarek kl. IV ,,a", Oliwier Szczurek kl. VI ,,c", Julia Kozioł kl. V ,,b", Klaudia Czupa kl. VI ,,c", Agata Czoch kl. V ,,a", Patryk Krawiec kl. V ,,b", Katarzyna Wiącek kl. V ,,b", Zuzanna Wicher kl. VII ,,a", Maciej Tobiasz kl. VII ,,a", Lena Jędrzejowska kl. V ,,b", Jakub Piotrowski kl. I ,,b", Karolina Piotrowska kl. VII ,,a", Gracjan Stępień kl. V ,,c", Dominika Koszyk kl. V ,,c", Magdalena Wojtuś kl. VII ,,b", Marcelina Cepielik kl. VIII ,,a", Laura Moskal kl. VIII ,,a", Oliwia Olesiak kl. VIII ,,a", Nadia Piwowarska kl. VIII ,,b", Karolina Pawlik kl. VIII ,,a",  pod kierunkiem nauczyciela p. Magdaleny Kożuch w ramach współpracy z Fundacją dla Rodaka wykonali przepiękne kartki i opatrzyli je polskimi wielkanocnymi życzeniami.

Kartki naszych uczniów zostały wysłane do biura Fundacji w Olsztynie,

a stamtąd zostaną przesłane do naszej Polonii - Drogich Rodaków rozsianych po całym świecie: do Kazachstanu, Włoch, Kaliningradu, Czarnogóry, Nowej Zelandii, Litwy, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Czech, Słowacji, Kanady, Łotwy, Armenii, Gruzji, Estonii, Mołdawii, Chorwacji, Bośni, Hercegowiny i Węgier.

Dziękujemy Wam, Drodzy Uczniowie i Waszym Rodzicom, za wspaniałe zaangażowanie w tę akcję i pamięć o tych, którzy tam daleko myślą o swojej Ojczyźnie.

,,POCZTA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ" DOSTARCZONA

,,Nic nie kosztuje serdeczne słowo,

jest to jednak najcenniejszy dar".

(Daphne du Maurier)

21 XI 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się  w ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. Jest to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, a jego głównym celem jest rozwijanie postaw społeczno - moralnych oraz uwrażliwienie człowieka na wzajemną życzliwość i dobre słowo. Do obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły przygotowywali się prawie miesiąc. Pisali listy, które wrzucali do specjalnej skrzynki ,,POCZTA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ", która znajdowała się w gabinecie muzyki.

W radosnym dniu życzliwych słów dwie uczennice z klasy V ,,c" (Oliwia Kruze i Iga Szymkowiak) oraz uczeń z kl. VII ,,a" (Olaf Stelmach) pod opieką koordynatora akcji  dostarczyli wszystkim uczniom, a nawet pracownikom szkoły, listy.

To był piękny dzień pełen pozytywnych emocji, ale i również krótkiej refleksji i nad tym, że nie trzeba tak wiele, by sprawić komuś radość - wystarczy miłe słowo.

Pamiętajcie, życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze.

To ona jest podstawą do budowania pokoju.

,,POCZTA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ"

W NASZEJ SZKOLE

,,JEŚLI USUWA SIĘ Z ŻYCIA MIŁOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ,

TO USUWA SIĘ WSZELKĄ PRZYJEMNOŚĆ".

CYCERON

Drodzy Uczniowie!

21 listopada 2019 roku obchodzić będziemy Światowy Dzień Życzliwości

i Pozdrowień, dlatego też już dziś zachęcam Was do aktywnego uczestniczenia

w nim w naszej szkole.

Zamiast sms'a napiszcie w krótkim liście, na kartce bądź laurce coś miłego!

Przemyślcie, do kogo chcecie wysłać wiadomość z dobrym słowem

i pozdrowieniami (koleżanki, kolegi, pracownika szkoły).

Pamiętajcie, aby Wasze przesyłki były właściwie zaadresowane (od kogo i do kogo, czyli podanie nadawcy i odbiorcy).

W gabinecie muzyki od 30. 10. 2019 r. będziecie mogli do specjalnej skrzynki wrzucać swoją korespondencję, a dnia 21 listopada wybrani uczniowie będą ją dostarczać do adresatów.

,,ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU"

2019/2020

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ŚWIATOWEGO DNIA UŚMIECHU smiley. Dzień ten obchodzony jest od 1999 roku zawsze w pierwszy piątek października. Wszyscy pewnie kojarzą uśmiechniętą buźkę ,,smile face"? To od niej zrodził się pomysł do stworzenia tego radosnego dnia, którego pomysłodawcą był w 1963 roku Harvey Ball.

Uczniowie, przyłączając się do ,,uśmiechniętej akcji" losowali cytaty dotyczące uśmiechu. Dobrze by było, aby towarzyszyły im w codziennym życiu, bo: ,,Dzień bez uśmiechu, jest dniem straconym".

Akcja ta będzie powtarzana cyklicznie w naszej szkole.

Bądźmy życzliwi i uśmiechnięci!