• Program

Program grupowych zajęć logopedycznych w przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022

1. Integracja grupy.

2. Usprawnianie motoryki narządów artykulacyjnych i oddechowych.

3. Bogacenie słownictwa.

4. Doskonalenie i rozwijanie funkcjonowania analizatorów: wzrokowego, słuchowego, ruchowego.

5. Wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka.

6. Przygotowanie do indywidualnych zajęć logopedycznych.

7. Uwrażliwianie przedszkolaków na staranną, prawidłową wymowę.

8. Zapobieganie powstaniu niepowodzeń i napięć związanych z nieprawidłową wymową.

9. Wdrażanie do świadomego komunikowania się, słuchania, kulturalnych wypowiedzi.

10. Stwarzanie optymalnych warunków pozwalających na prawidłowy rozwój mowy dziecka, wielokierunkowa stymulacja.

11. Kształcenie aktywnego odbioru treści słownych, odtwarzanie ciągu wydarzeń.

12. Ćwiczenia manipulacyjne, motoryczne, grafomotoryczne, elementy terapii ręki.

13. Ćwiczenie orientacji czasowo-przestrzennej.

14. Ćwiczenie świadomości własnego ciała – orientacja przestrzenna w schemacie ciała.

15. Ćwiczenie orientacji czasowej - dni tygodnia, nazwy miesięcy, pory roku, określanie daty.

16. Współpraca z rodzicami.

17. Współpraca z nauczycielami wychowania przedszkolnego.