• GRUPA A - wych. IWONA RYBSKA

W teatrze - spektakl pt. "Krawiec Niteczka"

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego dzieci podczas dzisiejszych zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci na korytarzu. Dowiedzialy się, jak ważne jest segregowanie śmieci i jak prawidłowo to robić. Nie zabrakło również prac plastycznych. W kolorach przyjaznych środowisku, błękitu i zieleni, pomalowały i wycięły naszą planetę.

W oczekiwaniu na Wielkanoc

Skrzydlata ferajna i Dzień Kolorowej Skarpetki

Idą chłopcy parami,

niosą koszyk z darami.

Wszystkie panie i dziewczynki,

dziś dostaną upominki.

A potem będą życzenia najszczersze

i piosenki, i „Sto lat”, i wiersze,

a na laurkach zakwitną kwiaty

jak zieloną wiosną,

jak latem🌷🌷🌷

W teatrze - spektakl pt. "Calineczka"

"W karnawale, w karnawale

Dookoła wielkie bale,

Gdy orkiestra pięknie gra,

Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy

Jest naprawdę pomysłowy,

Można przebrać się za jeża,

Krasnoludka lub rycerza.

Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,

I Smerfetka razem z nim,

Nie wiadomo kto jest kim..."

Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie

Wychowali swoje dzieci,

A czas ciągle leci, leci.

Dzisiaj na pociechę mają

Wnuki, które ich kochają!

Spotkanie z funkcjonariuszami policji

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych, w piątek odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Szczególną uwagę zwrócili na przestrzeganie zakazu wchodzenia na lód na zbiornikach naturalnych, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób. Dzieci utrwaliły również znajomość numerów alarmowych oraz zasady poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Na koniec policjanci życzyli dzieciom wesołych i udanych ferii i podarowali upominki - odblaskowe breloczki.

Wspólne kolędowanie

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie dzieci i Seniorów z Marciszowa. Wspólne kolędowanie rozpoczęło się występami dzieci. Były piosenki, wiersze i tańce. Wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary przyniosło wszystkim wiele wzruszeń i radości. W każdym uśmiechu i śpiewanej kolędzie kryło się coś wyjątkowego, coś co połączyło wszystkich uczestników w tej magicznej chwili.

Wigilia 2023

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia ...

Spotkanie ze Św. Mikołajem

6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie 🎅

Warsztaty piernikowe

Uczestniczyliśmy w warsztatach piernikowych, które zorganizowali dla nas seniorzy z Klubu Seniora w Marciszowie wraz z fundacją Rodzinna Stacja ze Starych Bogaczowic, z którą to prężnie współdziałają. Współpraca seniorów i przedszkolaków to doskonały sposób na budowanie międzypokoleniowych relacji, z których niesamowitą radość i frajdę czerpią zarówno ci najmłodsi, jak i ci starsi uczestnicy spotkań. Wspólne wypiekanie i dekorowanie pierniczków było okazją do wielu miłych i ciekawych rozmów.

Pierwsze spotkanie z tabliczką mnożenia

Wzięliśmy dzisiaj udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia i chociaż tabliczki mnożenia jeszcze nie znamy, to była to dla nas okazja do utrwalania i rozwijania naszych umiejętności matematycznych podczas zabaw oraz działalności plastycznej.

11 listopada - Święto Niepodległości

"Śniadanie daje moc"

Zajęcia z Einsteina - robimy zapachowe saszetki do kąpieli

Święto Dyni

Wycieczka do Chicken Landu

Podczas naszej wcieczki do Chicken Landu dzieci poznawały życie zwierząt z zagrody wiejskiej (kury, koguty, owce, kozy), ich mieszkania, zwyczaje i sposób odżywiania oraz miały możliwość karmienia zwierząt. Na placu zabaw czekało na dzieci wiele atrakcji, m. in. zabawy w błotnej kuchni, przewożenie taczkami drewna, rzucanie dyniami w kręgle, przerzucanie belek siana i wiele innych. Na koniec było ognisko, pieczone kiełbaski i ciepła herbatka z sokiem malinowym, poszukiwanie złotych jajek oraz zakup pamiątek. Dzień spędziliśmy bardzo aktywnie, wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni 😀

Owocowo - warzywny zawrót głowy

Pierwsza pomoc

Dzisiaj uczestniczyliśmy z zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadziła dla nas Pani Iwona Sabat. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, poznały wyposażenie apteczki, nauczyły się opatrywania drobnych ran, zobaczyły również, jak należy unieruchomić rękę i nogę w przypadku, gdy dojdzie do złamania.

Dzień Przedszkolaka

Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci uczestniczyły w zabawach, grach i konkursach. Mieliśmy również piknik na kocach. Było wesoło i kolorowo. Nie zabrakło uśmiechów, radości i zabawy.

Odwiedziny Kici Koci

Dzisiaj odwiedziła nas Kicia Kocia, która rozmawiała z dziećmi o tym, kiedy i jakich zwrotów grzecznościowych należy używać.

ROK SZKOLNY 2023/2024