Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piatek października. Nasz szkoła przystąpiła do tej akcji otrzymując licencję na jej przprowadzenie. Na szkolnych korytarzach pojawiły się dekoracje informujące o zbliżającym się święcie. W klasach uczniowie bawili się rozwiązując łamigłówki, zagadki, wykonywali plakaty. Nie obyło się również bez stoiska promującego zabawy z tabliczką mnożenia, oraz losowania z kołem fortuny. W końcu nadszedł dzień 2 października kiedy uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły przystąpili do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia. Emocji było bardzo dużo. Większość zdających zrobiła to po mistrzowsku otrzymując tym samym Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i słodki poczęstunek. Jak widać przez zabawę do nauki prosta droga.
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 11
MAGICZNE DRZEWO
- 7
"Magiczne drzewo", autorstwa Andrzeja Maleszki, to seria niezwykłych opowieści dla dzieci i młodzieży w konwencji realistyczno-magicznej.
„Czerwone krzesło”, to pierwszy tom całej serii.
Podczas ogromnej burzy, upada sędziwy dąb o nadprzyrodzonych mocach. Drzewo trafia do tartaku, a jego cząstki rzemieślnicy zamieniają na różne przedmioty, które przejmują czarodziejską siłę…
Uczniowie klasy II b, poznali fragment tej niesamowitej opowieści, a za sprawą magii, przenieśli się w fantastyczny świat, w którym rosły magiczne drzewa, dzięki którym powstały niesamowite historie.
Klasa Pani Lidii Kowalczyk, postanowiła stworzyć wspólną pracę plastyczną, która przedstawia „magiczne drzewo”.
"W ruch", poszła także biblioteczna ORTOTEKA, która została wypełniona atrybutami drzewa. Od dziś, żaden uczeń, nie pomyli się już w pisowni słowa „DRZEWO”.
Skarby jesieni kl.III A
Nowa galeria Skarby jesieni kl.III A została dodana do albumu fotograficznego
Emilia Jędrzejowska
DZIEŃ CHŁOPAKA W 6A
1 października na godzinie wychowawczej klasa 6a obchodziła Dzień Chłopaka.
Dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów małą ucztę. Były owoce i pyszne, samodzielnie upieczone babeczki.
A w poniedziałek 4 października klasa 6a z okazji Dnia Chłopaka pojechała na wycieczkę do Jeleniej Góry. Byliśmy w Termach Cieplickich i McDonlad's.
Wycieczka była udana!!!
Dzień Chłopaka w klasie 5 :)
- 7
30 września klasa 5 świętowała Dzień Chłopaka.
Dziewczęta przygotowały dekorację w klasie oraz upominki.
Było miło i… smacznie.
Na zakończenie kino klasowe - film Rytmy Natury w Dolinie Baryczy czyli tam - skąd uczniowie wrócili dzień wcześniej.
Klasa 5 - wyjazd na Zieloną Szkołę.
- 75
W dniach 27 – 29 września 2021r. klasa 5 wyjechała na Zieloną Szkołę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Ośrodek położony jest na terenie Paku Krajobrazowego Doliny Baryczy.
Oprócz edukacji przyrodniczej i ekologicznej duży nacisk położony był na promowanie aktywności fizycznej, turystyki pieszej oraz integrowanie zespołu klasowego.
Uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach stacjonarnych – np. Woda na Ziemi, Płazy i gady Doliny Baryczy, Świat ptaków oraz w zajęciach terenowych. Odbyły się 2 wycieczki – jedna autokarowa do rezerwatu Stawy Milickie, druga – ścieżką dydaktyczną Krośnickie Stawy. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez tamtejszych edukatorów. Z wykorzystaniem lunety i lornetek dzieci zobaczyły bogactwo natury parku krajobrazowego. Z wieży obserwacyjnej czy innych miejsc widziały ogromną różnorodność ptactwa wodnego – były czaple, kormorany, gęsi, a nawet bieliki…
Mogły zobaczyć stację hodowli konika polskiego, zobaczyły przetwórnię warzyw i owoców… spróbowały ekologicznych soków.
Uczniowie korzystali z boisk typu orlik, z placu zabaw oraz dwukrotnie byli na basenie Krośnicka Przystań.
Atrakcją był także przejazd Krośnicką Kolejką Wąskotorową.
Myślę, więc nie śmiecę, czyli wielkie sprzątanie!
- 18
Każdy może stać się wolontariuszem!
Sprzątanie świata - ang. Clean Up the World- to międzynarodowa, wywodząca się z Australii kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na wspólnym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.
W tym roku do akcji dołączyli również uczniowie z Marciszowa. Młodzież z Drużyny Pożarniczej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej (z opiekunkami p. A. Zdunek oraz p. A. Polską - Masełko) i klasa 7c (z wychowawcą p. U. Gruszczyńską) zaopatrzeni w worki i rękawiczki posprzątali teren wokół Domu Kultury, okolice dworca PKP, placu zabaw i boiska.
Uczniowie, segregując śmieci, wypełnili kilkanaście worków plastikowymi i szklanymi odpadami.
Spisali się na medal, brawo!
Warsztaty artystyczne dla dzieci „WALIZKA PEŁNA KSIĄŻEK”
- 3
24 września 2021r. laureaci szkolnego konkursu plastycznego
pt. „Książka z mojej walizki"
z klas II- VI wzięli udział w warsztatach artystycznych.
W Publicznej Bibliotece w Ciechanowicach uczniowie spotkali się z ilustratorką książek dla dzieci Joanną Zagner - Kołat, która rysując pokazywała w jaki sposób zaczynając od pomysłu a kończąc na jego realizacji powstaje książka dla dzieci. Artystka zdradziła kilka tajemnic swojego warsztatu i poprosiła uczestników o narysowanie prostego komiksu. Wcześniej w ramach projektu dzieci wzięły udział w zorganizowanym przez Bibliotekę w Ciechanowicach konkursie plastycznym „Książka z mojej walizki”. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych naszych uczniów. Podczas warsztatów spośród 25 prac wybrano pięć, które zostały nominowane do nagrody głównej i nagrodzone komiksem. Są to prace uczniów:
Hanna Kościelniak – kl. II a
Nikola Wicher – kl. II b
Jakub Piotrowski – kl. III b
Michalina Czapla – kl. IV b
Kamil Ignatowicz- kl. V a
GRATULUJEMY !
Wszyscy uczestnicy otrzymali książki z autografem ilustratorki.
Głównymi organizatorami konkursu i warsztatów artystycznych są: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press.
Nic o Stanisławie Lemie bez LEMoniady i chałwy:)
- 3
24 września, w szkolnej bibliotece, odbyło się spotkanie poświęcone twórczości jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy – Stanisława Lema.
Kilka dni temu obchodziliśmy jego 100 rocznicę urodzin.
Futurolog, w swojej twórczości, poruszał kwestie natury człowieka i jego miejsca we wszechświecie.
Jego nazwiskiem nazwano jedną z planetoid.
Pałał miłością nie tylko do wszelkiego rodzaju maszyn czy zagranicznej prasy codziennej i popularnonaukowej, ale też do chałwy i marcepanu. - „Chałwa była jego sensem życia” mawiał syn Lema – Tomasz.
Dlatego podczas spotkania, oprócz ciekawej prezentacji i rozmów poświęconych pisarzowi, wspominając Stanisława Lema, raczyliśmy się pyszną lemoniadą i chałwą.
Prezentację wykonała i omówiła uczennica klasy 8 a – Marta Wojtuś.
WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY
- 7
24 września zostały przeprowadzone wybory na Przewodniczącego naszej szkoły. Po wyborach komisja w składzie: Katarzyna Klimas (kl.8c), Nina Turek (kl.8c), Oliwia Kruze (kl.7c) i opiekun SU podliczyła głosy. Przewodniczącą szkoły została Lena Jędrzejowska (kl.7a), a jej zastępcą Iga Szymkowiak (kl.7c). Całe wybory przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze.
GRATULUJEMY!!!
Życzymy udanej kadencji!
W galerii relacja z kampanii i wyborów.
Wspólnymi siłami!💪💪💪
- 14
23 września, w ramach współpracy dwóch zaprzyjaźnionych drużyn: LKS Bóbr Marciszów oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy OSP w Marciszowie, pomalowane zostały barierki przy gminnym boisku. Wspólnymi siłami, nasi uczniowie wraz z opiekunami, odnowili znaczną część ogrodzenia.
Wielkie brawa dla uczestników przedsięwzięcia!
Szkolny Konkurs Ortograficzny
W ramach ogólnopolskiego konkursu ortograficznego "Orzeł Ortograficzny", na terenie naszej szkoły zostanie przeprowadzony szkolny etap konkursu, który będzie polegał na napisaniu dyktanda. Dziesięciu uczniów z klas VII – VIII przystąpi do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 28.10.2021r.
Serdecznie zapraszamy do udziału naszych najstarszych uczniów. Etap szkolny zostanie przeprowadzony do 15 października.
Nauczyciele poloniści
Ortoteka... czyli walizkowe trudności literowe!
W naszej bibliotece pojawiła się…i wzbudziła sporo emocji, tajemnicza walizka.
Owa teczka wypełniona jest po brzegi przedmiotami, których pisownia sprawia uczniom trudności.
Zadaniem ortoteki, jest przybliżenie, opatrzenie, a tym samym zapamiętanie pisowni tych słów.
Wnętrze teki będzie systematycznie wymieniane. Obecnie walizka wypełniona jest atrybutami i pochodnymi słowa „KRÓL”.
Uczniowie otwierając walizkę, mogą wziąć do ręki berło albo przymierzyć koronę. Proszeni są także o napisanie na karteczce słów z kart, które znajdują się wewnątrz walizki, czyli: król, królowa czy królestwo.
Życzymy dobrej zabawy!
Wybory do SU
W tym roku szkolnym na stanowisko Przewodniczącego Szkoły kandydują cztery osoby:
1. Lena Jędrzejowska- kl.7a
2. Fabian Chęciński- kl. 7a
3. Angelika Jagiełła- kl. 7b
4. Iga Szymkowiak- kl.7c
Na zamieszczonych zdjęciach można zapoznać się z ich programami wyborczymi.
Kampania trwa od 20.09. do 22.09 przy czym 22.09. (środa) jest dniem oficjalnego prezentowania się kandydatów na forum klas IV-VIII.
24.09. (piątek) odbędzie się głosowanie.
"Magia czytania"
- 3
19 września, odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach trwającego projektu „Magia czytania”. Tym razem uczniowie klasy II „b” zaprezentowali się swoim młodszym kolegom z klasy I „a’” w występie teatralno – muzycznym pt. „Jak się krasnal z sójkami za morze wybierał”.
Uroczystość odbyła się szkolnej bibliotece.
WYCIECZKA KLASY 6
Dnia 07.09.2021 klasa 6a wybrała się na pieszą wycieczkę do Ciechanowic. Na placu zabaw bawiliśmy się, graliśmy i jedliśmy kiełbaski. A w drodze powrotnej kupiliśmy pyszne lody :)
Dzień integracyjny w klasie 5 :)
- 7
Początek września...Dzień integracyjny w klasie 5 :)
Najpierw gry i zabawy na boisku szkolnym, potem spacer w Góry Lisie na ognisko z kiełbaskami. Tam też wesoło i kolorowo :)
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW
List Ministra Zdrowia do rodziców i uczniów dotyczący szczepień
„Humor w wierszach Jana Brzechwy”
11 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I - III
pt. „Humor w wierszach Jana Brzechwy”.
W konkursie wzięło udział 18 recytatorów wyłonionych w eliminacjach klasowych.
Jury składające się z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej dokonało oceny wg następujących kryteriów:
- pamięciowe opanowanie tekstu,
- interpretacja tekstu,
- ogólny wyraz artystyczny.
Laureaci konkursu:
Klasy I:
I miejsce – Julia Kuczma
II miejsce – Aleksander Kowalski
III miejsce – Lena Lipień
Klasy II:
I miejsce – Maja Płaszczyńska
II miejsce – Julia Siudak
III miejsce – Dominika Pawlikowska
Klasy III:
I miejsce – Maja Polak
II miejsce – Krystian Ozór
III miejsce – Lena Kunar
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie