• Życzenia od Rady Rodziców:)

• Szanowni Państwo!

Z okazji zakończenia roku szkolnego, w imieniu wszystkich rodziców, składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników szkoły za całoroczną współpracę.

Dziękujemy za miniony rok szkolny, wspólnie spędzony czas i motywowanie naszych dzieci do zdobywania wiedzy.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników w nauce i życzymy udanych wakacji, pełnych wypoczynku i chwil radości.

Rada Rodziców przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Marciszowie

• Poloneza czas zacząć...!

• I ruszyli... Piękni, młodzi, dostojni i zachwycający. To był magiczny moment, w którym na chwilę zatrzymał się czas... Kiedy w auli rozbrzmiewały takty najbardziej charakterystycznego utworu, zebrani wstrzymali oddech, żeby podziwiać naszych wspaniałych ósmoklasistów.

A było na co popatrzeć

W niejednym oku zakręciła się łza, a duma zebranych rodziców miała siłę rażenia bomby atomowej.

W piątkowe popołudnie mieliśmy okazję być świadkami

wspaniale

przygotowanego balu ósmoklasistów.

Imprezę oficjalnie rozpoczęły podziękowania od Rodziców, następnie była przemowa Pani Dyrektor, a na końcu części oficjalnej padły wzruszające słowa podziękowania od Uczniów. Dali sygnał do tańca, który zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych.

Tego wieczoru nasi najstarsi uczniowie nie dali szans odpocząć nogom i w atmosferze świetnej zabawy tańczyli do ostatnich taktów.

Bal był już przedostatnim punktem harmonogramu działań, który nieuchronnie wskazuje na fakt, że już za chwilę...już za moment... będziemy mianować ich absolwentami...Ale jak wiadomo...wszystko ma swój czas... Będziemy trzymać kciuki, aby właśnie takim lekkim krokiem, jak ten, który zaprezentowali podczas poloneza, weszli w progi nowych, wymarzonych szkół.

• WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2023/2024

• ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W MARCISZOWIE

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW, KTÓRE KUPUJĄ RODZICE  NA ROK SZK. 2023/2024:

KLASA I:

1. Religia: „Pan Bóg jest naszym Ojcem” – część 1 i 2 – podręcznik z ćwiczeniami. Redakcja: ks. Paweł Płaczek, wyd. Księgarnia Świętego Wojciecha

KLASA II:

1. Religia: „Chcemy poznać Pana Jezusa” – część 1 i 2 – podręcznik z ćwiczeniami. Redakcja: ks. Paweł Płaczek, wyd. Księgarnia Świętego Wojciecha

KLASA III:

1. Religia:  ks. prof. J. Szpeta, D. Jackowiak  „Pan Jezus nas karmi” - karty pracy z podręcznikiem część I i II, wyd. Księgarnia Świętego Wojciecha

KLASA IV:

1. J. niemiecki:  A. Kubicka, E. Książek-Kempa, E. Wieszczeczyńska, G. Motta,  B. Kania „Wir smart 1” – podręcznik, Wyd. Lektor Klett Polska
            2. Religia:  ks. Paweł Płaczek „ Pan Jezus jest naszym życiem”– podręcznik I i II część,  wyd.   Księgarnia Św. Wojciecha

KLASA V:

1. J. niemiecki: G. Motta „Wir smart 2” – podręcznik, wyd. Lektor Klett
            2. Religia: s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik „Bóg szuka człowieka” – podręcznik z ćwiczeniami cz. 1 i 2, wyd. Księgarnia Świętego Wojciecha

KLASA VI:

1. J. niemiecki:  G. Motta „Wir smart 3” – podręcznik, wyd. Lektor Klett
            2. Religia: s. Beata Zawiślak, ks. Dr Marcin Wojtasik „Jezus nas zbawia”- podręcznik z ćwiczeniami cz. 1 i 2, wyd. Księgarnia Świętego Wojciecha

KLASA VII:

1. Religia:  red. Ks. Marcin Wojtasik, Beata Zawiślak  „Bóg wskazuje nam drogę” część 1 i 2 – podręcznik z ćwiczeniami dla klasy VII szkoły podstawowej – wyd. Księgarnia Świętego Wojciecha

KLASA VIII:

1. Religia: Beata Zawiślak, „Mocą Ducha Świętego zmieniamy świat”- podręcznik część   1 i 2, wyd. Księgarnia Świętego Wojciecha

• Projektwoche - międzynarodowe warsztaty z j. niemieckim

• Nasza szkoła jest jedną z 20 polskich szkół, które zakwalifikowały się w tym roku szkolnym do udziału w międzynarodowym projekcie języka niemieckiego Projektwoche - tygodniem warsztatów z językiem niemieckim i kulturą Austrii (organizator - Instytut Austriacki we Wrocławiu).
            Były to  multimedialne zajęcia online (ZOOM) z 2 lektorkami z Austrii - studentkami z Wiednia i Salzburga.
            Przez cały tydzień (30 godzin lekcyjnych) uczniowie klasy 6a w innowacyjny sposób (wszystkimi zmysłami) poszerzali swoją wiedzę realioznawczą dotyczącą Austrii, doskonalili swoje kompetencje językowe i interkulturowe.
            Było to dla naszych uczniów nowe i cenne doświadczenie

• Dzień Dziecka

• "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta".

Algernon Charles Swinburne

Kochane dzieci! Pamiętajcie, że szczęście jest sumą wszystkich naszych uśmiechów...więc śmiejcie się zawsze wtedy, gdy macie taką możliwość. Cieszcie się z małych rzeczy, bo to właśnie w nich tkwi największa radość. Doceniajcie każdą chwilę, mając w pamięci, że każda z nich przeminie...

W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam wszystkiego tego, co w dzieciństwie jest najpiękniejsze.

• OTWP - eliminacje wojewódzkie 👩‍🚒🚒

• 29 maja, w Trzebnicy, odbyły się 44. Eliminacje Wojewódzkie, Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Gminę Marciszów reprezentowała uczennica naszej szkoły, członkini MDP Marciszów, Julia Janiszewska.

Mimo klasyfikacji poza podium, jesteśmy bardzo dumni z Julii. I mówimy ... do zobaczenia za rok! 👩‍🚒🚒

• Złoty Grosik

• Mamy srebrny medal!

Ponownie zajęliśmy medalowe miejsce w szczytnej akcji "Złoty Grosik".

Najlepsi okazali się najmłodsi uczniowie z klasy 1 A oraz 1 B.

Nasza szkoła zebrała ponad 70 kg grosików.

Serdecznie gratulujemy!!!