• XI POWIATOWY PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ

•    20 kwietnia w  Kamiennej Górze w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XI Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej pt. „ Nasze kochane zwierzątka".

W przeglądzie uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu kamiennogórskiego. Jury osobno oceniało prezentacje uczniów z każdego pionu.

Laureatami konkursu zostali:

Oliwia Kuczma z klasy I b

Franciszek  Dziuba z klasy II b

Lena Lipień z klasy III a

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Gratulujemy !

• Światowy Dzień książki📖

21 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, odbyło się spotkanie z poetą, Władysławem Krupą. Pan Władysław to emerytowany nauczyciel, fotograf, aktor, podróżnik i poeta. Jako polonista pracował w szkole w Sędzisławiu, Ciechanowicach oraz Kamiennej Górze.
            Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły – klasy 5a i 4b przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Każdy uczestnik otrzymał tomik wierszy autorstwa Władysława Krupy. Wszyscy otrzymali także autografy. Sympatyczny gość, opowiadał o sobie i swojej twórczości, recytował oraz śpiewał piosenki, które miały wpływ na jego twórczość. Chętnie i ciekawie odpowiadał na zadawane przez publiczność pytania.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI pt. "NASZE KOCHANE ZWIERZĄTKA"

•          3 kwietnia 2023r. przeprowadzony został Szkolny Konkurs Recytatorski, do którego przystąpiło 18 uczniów.

Jury w składzie: p. Beata Stachowiak, p. Lidia Kowalczyk, p. Katarzyna Kiper,  p. Dorota Zaremba, p.  Marta Chęcińska  po wysłuchaniu recytatorów, wyłonionych wcześniej przez wychowawców klas w eliminacjach klasowych ( po trzech uczniów z każdej klasy ), po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, wyłoniło zwycięzców:

Klasy I:

I miejsce – Oliwia Kuczma

II miejsce – Oskar Trzeciakiewicz

III miejsce – Angelika Trynkiewicz

Klasy II:

I miejsce – Franciszek Dziuba

II miejsce -  Aleksandra Piotrowska

III miejsce –  Klaudia Weder

Klasy III:

I miejsce – Lena Lipień

II miejsce – Hanna Kościelniak

III miejsce –  Lila Brzozowska

Laureaci konkursu otrzymali książki zakupione przez dyrekcję szkoły oraz dyplomy wykonane przez organizatorkę.  Nagrody wręczyła pani dyrektor Ewa Sawicz.

Laureaci  I miejsc będą reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Kamiennej Górze.

• APEL WIELKANOCNY

Dnia 5.04. 2023 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie z kl. IV ,,a" oraz kilka uczennic z kl. IV ,,b" i VIII ,,b" wprowadzili wszystkich obecnych w klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Urzędu Gminy Marciszów - z-ca wójta Pan Paweł Truszczyński oraz Pani Anna Płaszczyńska.

• ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2023

Z okazji Świąt Wielkanocnych Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składa najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom.