• Ogólnopolski projekt ,,Angielski jest fun -tastyczny"

•     Z dniem 26 maja klasy 2a i 2b zakończyły udział w projekcie ogólnopolskim ,,Angielski jest fun - tastyczny", w trakcie którego dzieci zrealizowały 8 zadań pod kierunkiem p. A. Zwolenik. Głównym celem projektu było uświadomienie uczniom, jak ważna i pożyteczna jest nauka języka angielskiego. Uczniowie pracowali kreatywnie, rozwijali sprawności językowe i mocno się angażowali w rozwiązywanie wszystkich zadań. Był to niezwykle inspirujący czas  nauki przez zabawę. Brawo klasy drugie!!!

• Spotkanie z przedstawicielkami KRUS z Kamiennej Góry. Szkolenie BHP "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym dla dzieci".

•      17 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielkami KRUS z Kamiennej Góry. Było to szkolenie BHP pod hasłem: "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym dla dzieci".

Spotkania z uczniami są jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków . Celem spotkania była  promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Uczniowie poznali zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz obejrzeli filmy edukacyjne. Na koniec rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Najlepsi byli: Marcel Majka, Antonina Konopka, Daniela Kuchnia i Maja Bodziony.

Gratulujemy !

• "EDUKACJA REGIONALNA - PATRIOTYZM JUTRA''

• Uczniowie klasy III a 16 maja wzięli udział w regionalnym etapie konkursu "Edukacja Regionalna - Patriotyzm Jutra" w Jeleniej Górze. Organizatorem był Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Jego nadrzędnym celem jest umożliwienie poznania dzieciom regionu poprzez odkrywanie jego historii, sztuki, zwyczajów i przyrody. W konkursie proponuje się wykorzystanie fotografii jako dokumentu świadectwa miejsc, historii i tradycji osób zamieszkujących różne regiony Dolnego Śląska. Ważnym celem tego konkursu oprócz poznania wielowiekowej spuścizny własnego rejonu – jest także kształtowanie umiejętności pracy zespołowej oraz przekazywania zdobytych wiadomości rówieśnikom z innych obszarów województwa dolnośląskiego.

Uczniowie zwiedzili i poznali historię Pałacu w Ciechanowicach. Wykonali zdjęcia i stworzyli pracę konkursową. W etapie regionalnym musieli wykazać się wiedzą na temat historii pałacu. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół z rejonu jeleniogórskiego. Uczniowie klasy III a zajęli w konkursie drugie miejsce.

• OGÓLNOPOLSKIE PROJEKTY JĘZYKOWE

•   Mamy przyjemność ogłosić, ze od jakiegoś czasu ponownie współpracujemy z Didacto Ogólnopolskie Projekty Językowe. Tym razem postanowiliśmy zostać Szkołą Przyjazną Mózgowi  Ucznia, wobec czego musimy przeżyć 10 lekcji j. angielskiego oraz j. niemieckiego według 10 zasad przyjaznych uczeniu się.  Jaką miłą niespodzianką okazał się fakt, iż zasady te nie są nam obce, a owe ,,przyjazne" lekcje zdarzają się w naszej szkole nader często!!!

Realizatorami projektu są: p. A. Zwolenik  oraz p. U. Gruszczyńska.