• Opowieść wigilijna - wizyta w teatrze

• By pełniej poczuć zimowy, przedświąteczny nastrój uczniowie naszej szkoły - klasy 5, 7 i 8 obejrzały w jeleniogórskim teatrze przedstawienie "Opowieść wigilijna".

Spektakl ten, z gatunku „teatru familijnego”, z muzyką i tańcami, dostarczył wiele wzruszeń i radości starszym i młodszym widzom.

Następnie klasy wraz z opiekunami udały się do jeleniogórskich restauracji - np. uczniowie kl. 8a i 8c odwiedziły "Kobe".

To był udany dzień!

• X POWIATOWY TURNIEJ GIER I ZABAW KLAS I-III "MIKOŁAJ NA SPORTOWO"

• 16 grudnia  uczniowie klas I - III wzięli udział  w X POWIATOWYM TURNIEJU GIER I ZABAW "MIKOŁAJ NA SPORTOWO" O PUCHAR STAROSTY KAMIENNOGÓRSKIEGO. Po zacietej rywalizacji reprezentanci klas trzecich zajęli III miejsce; reprezentanci klas pierwszych i drugich - IV miejsce.

GRATULUJEMY!

• Wycieczka klasy III a do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

•     Sudecka Zagroda Edukacyjna to nowoczesne, interaktywne centrum edukacji, w którym uczniowie poznali fascynującą przeszłość Ziemi. Mieści się w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, czyli w regionie Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Uczniowie zobaczyli ruch kontynentów, poczuli jak trzęsie się ziemia, samodzielnie wywołali powódź, zajrzeli do wnętrza wulkanu, poznali fascynujący świat minerałów oraz przeprowadzili niesamowite eksperymenty.

W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej nauka to świetna zabawa!

• Świat Brzechwy

• 2 grudnia, uczniowie uczestniczący w projekcie „Magia czytania”, wykonali przepiękny spektakl teatralny pt. ,,Świat Brzechwy”. Przedstawienie odbyło się w szkolnej bibliotece. Pokaz oparty był na wierszach i stanowił doskonały sposób na zapoznanie dzieci z pięknem polszczyzny i dziecięcymi emocjami. Celem spotkania była także popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, sprawdzenie w atrakcyjny sposób znajomości utworów poety, budzenie dziecięcej wyobraźni, promowanie zainteresowań czytel­niczych oraz mobilizowanie do wypożyczania i czytania ciekawych książek.

Przedstawienie było połączeniem recytacji oraz śpiewu wierszy – począwszy od tych bardzo znanych jak ,,Samochwała, ,,Skarżypyta, ,,Leń” i tych mniej popularnych, jak np. „Stnoga” czy „Sowa”.

Spotkanie z twórczością Jana Brzechwy okazało się przyjemnym i pouczającym doświadczeniem.