• Okiem człowieka, ptaka i żaby…???

• Rzadko zdarza się, abyśmy w każdej sytuacji, patrzyli na świat wyłącznie w jeden sposób. Zmiana perspektywy, to doskonała metoda, aby ujrzeć rzeczy w nowym świetle.

Podobnie ma się rzecz z fotografią – nietypowe uchwycenie rzeczywistości, pozwala wyodrębnić z niej na zdjęciach zupełnie nowe elementy.

Umożliwiają to między innymi różne rodzaje punktu widzenia.

Podczas kilku zajęć w bibliotece, poznaliśmy trzy rodzaje perspektywy w fotografii:

• perspektywa żabia, czyli od dołu,
            • perspektywa ptasia, czyli z góry,
            • perspektywa naturalna, w której obiektyw aparatu znajduje się na wprost fotografowanej osoby.

Perspektywa naturalna ma również najmniejszy wpływ na wygląd obiektu  ponieważ nie zniekształca go. Po jej zastosowaniu możemy spodziewać się, że modelka czy model, będą wyglądać mniej więcej tak, jak w rzeczywistości.

Zapraszamy do naszej galerii:)

PS. Ciąg dalszy nastąpi… mamy jeszcze mnóstwo pomysłów;)

• Anaruk, chłopiec z Grenlandii

• 6 lutego uczniowie klasy 3b, udali się wraz z klasą 4a, w podróż na daleką Grenlandię. Spotkali morsy, niedźwiedzie polarne i foki. Zaprzyjaźnili się z Anarukiem i innymi mieszkańcami osady. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie Czesław Centkiewicz i jego książka.

Dzieci po raz kolejny przekonały się, że czytanie pobudza naszą wyobraźnię, uwrażliwia na ludzi i świat natury. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu czytelniczego „Magia czytania”.

• The Pirates and the Treasure

• 27 stycznia naszą szkołę odwiedzili roztańczeni i rozśpiewani brytyjscy Piraci

Klasa 4 ,,a" pod kierunkiem p. A.Zwolenik wystawiła przedstawienie pt. ,,The Pirates and the Treasure". Obejrzeli je wszyscy uczniowie naszej szkoły i świetnie się przy tym bawiliMłodzi żeglarze uzyskali owacje na stojąco Występ był tym bardziej szczególny, gdyż dochód z niego przeznaczony będzie na obiecaną dla uczniów strefę komfortu!!! Premierę teatralną Piratów z 4 ,,a" mogli obejrzeć także ich Babcie oraz Dziadkowie, gdyż był to dzień zorganizowany także z okazji ich święta.

Po długich zmaganiach na morzu, poświęconych szukaniu skarbu, żeglarze udali się na wspólną ucztę z Seniorami ich rodów. Dzień ten wypełniony był aż po burtę statku pirackiego cudnymi emocjamiGratulacje 4 ,,a" !!!!!

• Od Przedszkola do Seniora

• Od Przedszkola do Seniora Pod tym hasłem kontynujemy współpracę z naszymi Seniorami z zaprzyjaźnionego Związku Emerytów i Rencistów w Marciszowie. Po raz kolejny chętnie przyjęli nasze zaproszenie i 12 stycznia spotkaliśmy się, aby wspólnie kolędować przy choince Bo, jak wiadomo, jednym ze zwyczajów świątecznych jest wspólne śpiewanie kolęd.

Dzieci pięknie przygotowane wystąpiły przed publicznością. Oklaskom nie było końca a i łezka zakręciła się w oku przybyłym gościom. Było to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu na nowe mogliśmy przeżyć magię niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia. Nawiązana współpraca z Seniorami to wspaniała lekcja nauki akceptowania i tolerancji wobec ludzi starszych oraz uczenia empatii w stosunku do drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Zbieraj baterie i telefony!

• W bieżącym roku szkolnym nasza Placówka bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”.

Organizatorami Programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA oraz Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., z siedzibą w Krakowie.

Program powstał w celu zachęcenia dzieci i młodzieży do właściwego pozbywania się zużytych baterii i telefonów, a tym samym kształtowania właściwych nawyków i postaw proekologicznych.

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału zbiórce baterii oraz telefonów.

W szkole zostało wyznaczone miejsce ( na portierni u Pana Wojtka). Pierwsze kg już zostały wysłane

Liczymy na aktywny udział całej społeczności szkolnej i mamy nadzieję, że nasza Placówka będzie w gronie szkół wyróżnionych i nagrodzonych za dużą ilość zebranych odpadów, jakimi są stare telefony i zużyte baterie.

Jeśli ktoś posiada zużyte baterie lub telefony, a nie ma możliwości dostarczyć ich do szkoły, prosimy o kontakt z koordynatorem.

Kontakt:

Aldona Kołodziej- 665 373 143