• Wspólna zabawa

          • ZABAWA ANDRZEJKOWA

            25 listopada uczniowie klas I - III bawili się na Zabawie andrzejkowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IIIa. Przedstawili historię zwyczajów i tradycji andrzejkowych oraz przytoczyli przysłowia zwiazane z andrzejkami. Następnie przeprowadzili wróżby; każdy mógł wywróżyć co go czeka w przyszłości, poznać imię sympatii oraz przepowiednie gwiezdnego horoskopu. Wszyscy bawili się przy ulubionych nagraniach, a w klasach był słodki poczęstunek.

          • Dzień Tolerancji:)

          • Dzień Tolerancji w klasie III b, przebiegł pod hasłem: „Jesteśmy rycerzami XXI wieku”.

            Był intensywny, ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń. Dzięki aktywnym działaniom tego dnia, znaleziona została odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy rycerzami XXI wieku oraz czy jesteśmy tolerancyjni. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wyobraźnią. Udowodnili, że są kreatywni, i że myślą nie tylko o sobie, ale też o innych. Dbają również o wizerunek szkoły i środowiska lokalnego.

            Uczniowie wykonali plakaty na temat tolerancji, stworzyli kodeks rycerza oraz dekalog człowieka tolerancyjnego. Wsłuchując się w słowa piosenki Stanisława Soyki pt. „Tolerancja”, wykonali z odbitych dłoni drzewo, poświęcone wspomnianej tematyce.

            Na zakończenie, cała klasa, wykonała układ taneczny do piosenki Majki Jeżowskiej – „Wszystkie dzieci nasze są”. Ten wspaniały dzień, na długo pozostanie w naszych pamięciach.

          • Dzień zdrowego śniadania:)

          • Przez lata wokół śniadań narosło wiele mitów. Czy powinniśmy spożywać je wcześnie rano, czy możemy odłożyć pierwszy posiłek na później? Co powinno znaleźć się na talerzu o poranku? Czy śniadanie możemy jeść w drodze do szkoły lub pracy albo nawet już w trakcie codziennych aktywności? A może w ogóle można z niego, bez konsekwencji, zrezygnować, bo wcale nie jest najważniejszym posiłkiem dnia?

            8 listopada, zgodnie z naszą wieloletnią szkolną tradycją, obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania... I jednoznacznie może stwierdzić, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ to ono daje nam moc do działania. Bez niego czujemy się osłabieni i zmęczeni, a poranek wydaje się być znacznie trudniejszy niż mógłby być! Zjedzenie czegoś rano poprawia nam także nastrój i myślenie. Umilenie sobie początku dnia pysznym posiłkiem wydaje się być dobrym pomysłem, prawda?

            Wtorkowe śniadanie dla całej szkoły i przedszkola przygotowały organizatorki oraz nasze wspaniałe mamy, którym ogromnie dziękujemy za pomoc

            Było świeżo, pysznie i zdrowo.

            A dzień później, czyli 9 listopada, na scenę wkroczyły owoce i warzywa, których zalet nikomu nie trzeba przedstawiać, bo ich moc znają wszyscy

            Zapachy rozchodziły się po całej szkole, zachęcając do skonsumowania pysznych dobroci natury. Porcje owoców i warzyw lądowały w czeluściach naszych brzuszków, aby dodać energii i wprawić wszystkich w zdrowy nastrój Od maluchów do starszyzny- nikt nie wymigał się od witaminowych bomb.

            Nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć, że nie możemy doczekać się przyszłego roku

            Akcję zorganizowaliśmy dzięki finansowemu wsparciu GOPSu w Marciszowie. Dziękujemy

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • ,,Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.''

            Seneka Młodszy

            Dumni z tego, że mamy swoją własną, wolną Ojczyznę oddaliśmy hołd naszym przodkom, którzy poświęcając własne życie walczyli o nasz kraj. O to, byśmy mogli zaśpiewać hymn Polski, stojąc z dumnie uniesioną głową- od przedszkolaka do ,,najstarszaka".

            Klasa 7 ,,a" wraz z gościnnym udziałem ósmoklasistów, przypomniała, dlaczego 11 listopada to dla nas taka ważna data. Było patriotycznie i historycznie, poważnie i melodyjnie.

            Było tak, jak być powinno- przypomnieliśmy sobie, że ,,spośród słów używanych nieczęsto,

            tłumnie dzisiaj na place wybiegło

            słowo piękne, jak honor i męstwo,

            słowo, które brzmi – niepodległość.(...)

            Ono znaczy – bez strachu spać.

            Ono znaczy – spokojnie się budzić,

            kochać, śmiać się i pewnie trwać

            – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi."

          • Drezno - wycieczka klas 8

          • Uczniowie klas 8 wraz z opiekunami zwiedzali stolicę Saksonii Drezno - duże, barokowe miasto w Niemczech. Spacerowali po pięknym Starym Mieście podziwiając zabytki architektury, odwiedzili Muzeum Techniki, kościół Frauenkirche, ogrody kompleksu pałacowego Zwinger oraz promenadę nad rzeką Łabą. To był udany dzień pełen nowych doświadczeń. 

          • Światowy Dzień Jeża

          •            

            W ramach zaakcentowania Dnia Jeża, który przypada na dzień 10 listopada, uczniowie naszej szkoły przygotowali wystąpienie dotyczące tej tematyki.  Podczas prezentacji, zaproszeni goście (uczniowie kl. II B i III A), dowiedzieli się o zwyczajach jeży, miejscach występowania oraz zagrożeniach czyhających na te zwierzęta.

                         Warto obchodzić ten dzień, gdyż za kilka lat może już nie być po nich ani śladu. Każdego roku w Polsce ginie kilka tysięcy jeży. Dlatego tak ważne, aby nauczyć przyszłe pokolenia, jak można zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo tych niezwykłych kolczastych zwierzątek. Najlepszym sposobem jest nauka przez zabawę. 

                       Wystąpienie poświęcone jeżom przygotowali uczniowie klas piątych - Anna Romanenko, Yuri Kuzma oraz Lena Lipień kl. III A. Uczniowie z  Ukrainy, którzy             w ciągu kilku miesięcy uczyli się języka polskiego, opanowali go w takim stopniu, że bez problemów przekazali informacje podczas prezentacji o jeżach.

                   Spotkanie zakończyły warsztaty, podczas których zaproszeni uczniowie wykonali prace plastyczne, które można podziwiać w szkolnej bibliotece.

            Organizatorzy:

            Anna Zdunek

            Agnieszka Polska-Masełko

          • Herbatka dla Seniora:)

          • Udało nam się! ... Bo jakżeby mogło być inaczej, skoro zawsze możemy liczyć na Wasze zaangażowanie

            Zakończyliśmy akcję HERBATKA DLA SENIORA z mega wynikiem

            Skąd w ogóle taki pomysł? Dzięki naszym przedszkolakom z grupy O ,,b", które przystąpiły do międzynarodowego projektu ,,Magiczna moc bajek" i akurat ta akcja jest jednym z zadań do wykonania. Maluchy zaprosiły do współpracy rówieśników z przedszkola oraz starszyznę ze szkoły.

            A czemu ma służyć?Poprzez akcję chcemy dążyć do integracji międzypokoleniowej, docenienia roli seniorów w społeczeństwie oraz kształtowania u dzieci postaw szacunku wobec osób starszych. Chcemy stawiać na wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.

            Wspólnie umilmy seniorom zbliżające się jesienne i zimowe wieczory!

            Dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie... Wasz odzew przerósł nasze oczekiwania.

            Herbatki przekazaliśmy naszym seniorom ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów działających w Marciszowie.

          • Kim jest "WdzięczNatka"?

          • Członkowie Klubu Czytelniczego naszej szkoły, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie, ogłoszonym przez #Wydawnictwo Dwukropek - "Uczuciometr inspektora Krokodyla" obchodzi swoje 4 urodziny!

            Zadaniem dzieci,  było wymyślenie własnego Emoludka, nadanie mu ciekawego imienia uosabiającego wybraną emocję i zrobienie jego portretu.

            Na konkurs wpłynęło mnóstwo emotek, przedstawiających różne emocje. Miło jest nam poinformować, że  wśród trzech zwycięskich prac, znalazła się nasza "WdzięczNatka", która nauczyła nas podczas zajęć w bibliotece, aby być wdzięcznym, za wszystkie małe rzeczy, które dzieją się wokół nas. 

            W nagrodę do szkolnej biblioteki, na kolejne zajęcia o emocjach, trafiły takie wspaniałe pozycje książkowe jak:

            🎁 "Uczuciometr inspektora Krokodyla"

            🎁 "Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach"

            🎁 "Mój pierwszy uczuciometr"

            🎁 "Moc uczuć. Wstyd"

            🎁 "Buziaczki"

            Bardzo się cieszymy!😀

          • Spotkanie z Tuwimem:)✒️

          • 7 listopada, uczniowie klasy III b, przybyli wraz z wychowawcą do biblioteki szkolnej, na spotkanie z… Julianem Tuwimem. To kolejna odsłona projektu „Magia czytania”. Pan Julian (w tej roli niezastąpiony Aleksander Kowalski), udzielił wyczerpującego wywiadu, odpowiadając na mnóstwo pytań, zadawanych przez panie reporterki oraz przybyłych gości, dzięki czemu wszyscy mogli poznać życiorys artysty.

            Podczas spotkania, uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych, recytując lub śpiewając wybrane wiersze, napisane przez Tuwima.

            Zaproszenie na przygotowany przez dzieci program poetycko-muzyczny, przyjął także Pan Piotr Fronczewski, który przeczytał wiersz „Okulary”.

            Na zakończenie, uczniowie zainspirowani spotkaniem, napisali wiersze dla zaproszonego gościa.

            Utwory, na których sam Julian Tuwim złożył swój autograf, znajdują się na wystawie w bibliotece.

            Dziękujemy za kolejne wspaniałe spotkanie.