• Wycieczka klasy 5a

• 10 maja klasa 5 poznawała Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Na około 7 km trasie od zbiornika we Wrzeszczynie do zapory w Plichowicach przewodnik z DZPK p.Wiktor Kusmider przekazał wiele informacji historycznych i przyrodniczych. To był udany spacer w pięknych okolicznościach wiosennej natury.

• Dzień Europy

• Dzień Europy w naszej szkole, obchodzony był w dniu 09.05.2022r.

W tym roku, odbył się on pod hasłem "Wspólnie z Ukrainą". Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą, przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klasy 4 oraz dla wszystkich uczniów, którzy przyjechali do naszej szkoły z Ukrainy, pełne atrakcji stacje tematyczne, na których pokazali różnorodność kulturową krajów Unii Europejskiej.

Całe przedsięwzięcie, rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem trzech hymnów: Unii Europejskiej, Polski i Ukrainy.

W bibliotece, zorganizowana została wystawa słynnych dzieł najwybitniejszych europejskich artystów oraz przedstawieni zostali bohaterowie tradycyjnych europejskich baśni i legend. Zaproszeni goście mogli obejrzeć także albumy europejskich stadionów i klubów piłkarskich, a także  książki o znanych europejskich sportowcach.

Ostatnia stacja, to wizyta w gabinecie geografii, gdzie prym wiodły informacje o granicach, ukształtowaniu terenu oraz najpiękniejszych miejscach w Europie.

Przejścia między poszczególnymi stacjami, wykonywane były w rytm narodowych tańców europejskich, do których tańczenia zachęcali uczniowie klasy II b.

Dziękujemy wszystkim, za tak mile spędzony czas:)

• Wycieczka SU do Teatru Polskiego we Wrocławiu

• 05.05. przedstawiciele SU wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyciezki była wizyta w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl muzyczny pt. "Błękitny Pies".  Został on oparty na adaptacji książki Beaty Majchrzak pt. Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci, nagrodzonej w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży (2013), a opowiada o historiach czwórki dzieci, z których każde na swój sposób nie odnajduje się w społeczności za sprawą swoich ułomności lub choroby. Błękitny Pies, którego spotykają na swojej drodze, pomaga im „odnaleźć się” i zaakceptować. W scenicznej realizacji akcja rozgrywa się w dwóch światach: realnym i baśniowym. Obydwa światy się przenikają, stanowią jeden o drugim. Każde z dzieci odnajduje swojego bohatera na łące, dzięki któremu zacznie wierzyć w siebie, inaczej spojrzy na swój problem.

Opis spektaklu, plakat i zdjęcie ze spektaklu pochodzą ze strony: https://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienie/blekitny-pies/

• J. niemiecki - finał konkursu we Wrocławiu

• Nasza uczennica, Klaudia Czupa z kl. 8c reprezentowała naszą Szkołę w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego "Die Welt der Tiere" (w ramach konkursów "Wędrówki Szlakiem Wartości"). Wzięła również, wraz z uczniami z innych szkół, w grze terenowej na wrocławskim Rynku, podczas której rozwiązywała zadania w j. niemieckim. Zwiedziła również, wraz z opiekunem, centrum miasta. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń!

• Apel w okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja

• Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja klasa 7b i 7c wraz z wychowawcami przygotowała uroczysty apel przypominający o tym ważnym dla Polski wydarzeniu. Klasy 1-8 SP, Dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście - przedstawiciele Gminy i rodzice naszych uczniów obejrzeli przestawienie, w którym uczniowie przybliżyli zarys historyczny i znaczenie uchwalenia Konstytucji.

Informacja o przygotowanym w Domu Kultury w Marciszowie spektaklu ukazała się z lokalnych mediach (link poniżej + zdjęcia).