• Kampania EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”

Kampania EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”

Główny Inspektorat Sanitarny widząc potrzebę podnoszenia wiedzy społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa żywności będzie uczestniczył w realizacji kampanii informacyjnej organizowanej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności „Wybieraj bezpieczną żywność” #EUChooseSafeFood.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w UE oraz zachęcanie obywateli do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych.

Kampania skierowana jest do grupy odbiorców, którzy nie są specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa żywności i odżywiania w wieku od 25 do 45 lat, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców.

Zagadnienia tegorocznej edycji to następujące tematy:

1. Suplementy diety;

EUChooseSafeFood - Suplementy diety (europa.eu)

2. Higiena żywności (w tym tematyka chorób przenoszonych drogą pokarmową);

EUChooseSafeFood - Higiena Żywności (europa.eu)

3. Znakowanie żywności (z uwzględnieniem alergenów).

EUChooseSafeFood - Alergeny (europa.eu)

Więcej informacji na temat kampanii EFSA #EUChooseSafeFood dostępnych jest na stronie:

• Book challenge

• Czy obchody Dnia Głośnego Czytania można świętować w ciszy i bezruchu??? Można!!!

Tym razem MANEKIN CHALLENGE, czyli zabawa polegająca na zastyganiu w bezruchu, podczas wykonywania różnych czynności.

Witamy w świecie wyobraźni:)

• Łączy nas piłka⚽️

• 26 września, rozpoczęliśmy nowy cykl uroczystości, w ramach czytelniczego projektu - „Magia czytania”.

Pierwsze spotkanie pt. „Łączy nas piłka”, poświęcone było zasadzie fair play. Wspólnie przypomnieliśmy sobie na czym ta zasada polega, a następnie przytaczaliśmy przykłady takiego zachowania w naszym życiu.

Kilka dni przed wizytą w bibliotece, powstał bardzo ważny dla nas wszystkich, Kodeks Kibica i Ucznia, w którym wymieniliśmy najważniejsze, według nas, prawa i obowiązki, które stosujemy i których przestrzegamy na co dzień w domu i w szkole.

Przypomnieliśmy także znaczenie słowa PRZYJACIEL, omawiając jego bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas.

Kolejny element naszego spotkania to wspólne wyszukanie w zbiorach biblioteki książek, poświęconych wielkim sportowcom.

Podczas spotkania odegrana została także scenka pt. „Wierny Kibic”, zaprezentowany został układ taneczny w wykonaniu cheerleaderek, a wszystko przy skocznej muzyce i oczywiście... zgodnie z zasadami fair play.

Organizatorzy: Klasa III b wraz z wychowawcą oraz bibliotekarz:)

• "W szpilkach...prosto na okładkę książki"👠👠👠

• "W szpilkach...prosto na okładkę książki" 👠👠👠- to hasło zabawy fotograficznej , jaka została zainicjowana i zrealizowana przez bardzo kreatywnych uczniów naszej szkoły.

Pomysł zrodził się w odpowiedzi na akcję społeczną, organizowaną corocznie z okazji Dnia Szpilek - 25 września . Na prezentację składa się 20 zdjęć, utrzymanych w konwencji sleeveface, czyli tak, aby część kadru zasłonięta została przez okładkę książki.📕📕📕

Akcja jest symbolicznym ukłonem biblioteki w stronę płci pięknej, bo jak wiemy , kobiecość to niezwykła energia i moc💪, ale również oryginalnym sposobem na promocję książek i bardzo ciekawą lekcję biblioteczną .

• TALENCIAKI:)

• KOCHANI! CZY CHCECIE I JESTEŚCIE GOTOWI WESPRZEĆ NASZĄ PLACÓWKĘ W KAMPANII LIDLA?

Jeśli tak, to już zdradzamy Wam szczegóły tej extra misji. Od 5 września do 18 listopada trwa akcja Lidla pod hasłem SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW. Robiąc zakupy otrzymacie TALENCIAKI, które możecie przekazać naszej szkole. Są dwie możliwości: skanując kod QR i przypisując TALENCIAKA wybranej placówce (mamy nadzieję, że naszej) lub przynosząc kupony do szkoły (najprościej) i wrzucając je do specjalnego pudełka. (Skrzyneczki znajdują się na portierni u Pana Wojtka, w świetlicy i w przedszkolu).

Vouchery wymienialne będą na potrzebny uczniom sprzęt i pomoce naukowe. Nasza szkoła będzie mogła wymieniać TALENCIAKI na pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym.

Ambasadorami akcji zostali Robert i Anna Lewandowscy. Szczegóły akcji:https://liblink.pl/3Cn0Qeo48x

PROSIMY O JAK NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ UDOSTĘPNIEŃ I WASZE WSPARCIE W AKCJI.

Owocnych zakupów!